SP1 Aktualności Zjazd Smerfów z gromad zuchowych w Świbnej poniedziałek, 12 listopada 2018
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7603675
Zjazd Smerfów z gromad zuchowych w Świbnej PDF Drukuj Email

   W piątek 15.05.2015 r. do „Leśnego Dworu” w Świbnej zjechały Smerfy z gromad zuchowych naszego Hufca ZHP: „Gumisie” z Lubska i Bieniowa, „Leśna Gromadka” z Piotrowa i oczywiście nie mogło zabraknąć Gromady Zuchowej „Wielcy Badacze Świata”. Najpierw Papa Smerf nadał imiona wszystkim zuchom. „Maruda”, „Łasuch”, „Śpioch”, „Sasetka”, „Smerfetka” to tylko niektóre z naszych nowoprzyjętych imion. W sobotę już od rana każda z gromad musiała się zmierzyć z przebiegłym Gargamelem i jego kocurem Klakierem. Budowaliśmy smerfową wioskę, poszliśmy na bieg patrolowy po składniki na zaczarowaną miksturę odwagi i na ratunek Smerfetce do końca tęczy. Wieczorem podchodziliśmy pod zamek Gargamela, by wreszcie podpisać umowę przyjaźni. Potem, by udowodnić Gargamelowi, że nowe smerfy są odważne, same w leśnych ciemnościach szły za świetlikiem. Na koniec Gargamel uwolnił Smerfetkę, a Papa Smerf nadał wszystkim zuchom sprawność „Smerfa”. Jednak najważniejsze jest to, że było SMERFASTYCZNIE!
Emilia Drgas


fot. Emilia Drgas