SP1 Aktualności Zjazd Smerfów z gromad zuchowych w Świbnej wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028378

-------------------------------------

 BHP


Zjazd Smerfów z gromad zuchowych w Świbnej

   W piątek 15.05.2015 r. do „Leśnego Dworu” w Świbnej zjechały Smerfy z gromad zuchowych naszego Hufca ZHP: „Gumisie” z Lubska i Bieniowa, „Leśna Gromadka” z Piotrowa i oczywiście nie mogło zabraknąć Gromady Zuchowej „Wielcy Badacze Świata”. Najpierw Papa Smerf nadał imiona wszystkim zuchom. „Maruda”, „Łasuch”, „Śpioch”, „Sasetka”, „Smerfetka” to tylko niektóre z naszych nowoprzyjętych imion. W sobotę już od rana każda z gromad musiała się zmierzyć z przebiegłym Gargamelem i jego kocurem Klakierem. Budowaliśmy smerfową wioskę, poszliśmy na bieg patrolowy po składniki na zaczarowaną miksturę odwagi i na ratunek Smerfetce do końca tęczy. Wieczorem podchodziliśmy pod zamek Gargamela, by wreszcie podpisać umowę przyjaźni. Potem, by udowodnić Gargamelowi, że nowe smerfy są odważne, same w leśnych ciemnościach szły za świetlikiem. Na koniec Gargamel uwolnił Smerfetkę, a Papa Smerf nadał wszystkim zuchom sprawność „Smerfa”. Jednak najważniejsze jest to, że było SMERFASTYCZNIE!
Emilia Drgas


fot. Emilia Drgas
 
STOPKA