SP1 Aktualności Podsumowanie konkursów krajoznawczych piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014694

-------------------------------------

 BHP


Podsumowanie konkursów krajoznawczych

   W piątek, 15 maja 2015 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Żarach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów: XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego oraz XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.
   Celem w/w konkursu było pogłębianie wiedzy o miejscu zamieszkania, walorach krajoznawczo-turystycznych kraju, rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności dostrzegania walorów krajoznawczych i kulturowych swojego regionu, kontynuowanie i upowszechnianie krajoznawczych tradycji rodzinnych, środowiskowych, szkolnych oraz regionalnych.
   W XXII OMKK „Poznajemy Ojcowiznę” (na szczeblu powiatowym) jury wyróżniło prace literackie naszych uczennic:

   1. Julii Niedzielan z kl. V a „Dzieje mojej rodziny”
   2. Aleksandry Urban z kl. V a „Moja rodzinna miejscowość”
   3. Emilii Miszkiel z kl. VI a „Z Kresów na Ziemie Zachodnie”.  

   Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe, wręczone przez prezesa oddziału PTTK - Jerzego Grzecha, wiceburmistrza miasta Żary - Patryka Falińskiego oraz wicestarostę powiatu żarskiego – Małgorzatę Issel.
   Uczestnicy, którzy brali udział w XLIII Ogólnopolskim Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym otrzymali podziękowania za wkład i zaangażowanie, jakimi wykazali się podczas konkurencji turniejowych. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!!!  
Bożena Masłowska

fot. Bożena Masłowska
 
STOPKA