SP1 Aktualności Podsumowanie konkursów krajoznawczych wtorek, 13 listopada 2018
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7603697
Podsumowanie konkursów krajoznawczych PDF Drukuj Email

   W piątek, 15 maja 2015 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Żarach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów: XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego oraz XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.
   Celem w/w konkursu było pogłębianie wiedzy o miejscu zamieszkania, walorach krajoznawczo-turystycznych kraju, rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności dostrzegania walorów krajoznawczych i kulturowych swojego regionu, kontynuowanie i upowszechnianie krajoznawczych tradycji rodzinnych, środowiskowych, szkolnych oraz regionalnych.
   W XXII OMKK „Poznajemy Ojcowiznę” (na szczeblu powiatowym) jury wyróżniło prace literackie naszych uczennic:

   1. Julii Niedzielan z kl. V a „Dzieje mojej rodziny”
   2. Aleksandry Urban z kl. V a „Moja rodzinna miejscowość”
   3. Emilii Miszkiel z kl. VI a „Z Kresów na Ziemie Zachodnie”.  

   Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe, wręczone przez prezesa oddziału PTTK - Jerzego Grzecha, wiceburmistrza miasta Żary - Patryka Falińskiego oraz wicestarostę powiatu żarskiego – Małgorzatę Issel.
   Uczestnicy, którzy brali udział w XLIII Ogólnopolskim Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym otrzymali podziękowania za wkład i zaangażowanie, jakimi wykazali się podczas konkurencji turniejowych. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!!!  
Bożena Masłowska

fot. Bożena Masłowska