SP1 Aktualności Tydzień Języka Angielskiego (13-17 kwietnia 2015 r.) piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10995608

-------------------------------------

 BHP
Tydzień Języka Angielskiego (13-17 kwietnia 2015 r.)

Bingo Master

13 kwietnia uczniowie z klas III przystąpili do Wiosennego Konkursu z Języka Angielskiego „Bingo Master”.

Wyniki:

I miejsce (ex aequo): Kornelia Kostecka (kl. 3b) i Emilia Mazurkiewicz (kl. 3c)
III miejsce: Dominika Krzyżanowska (kl. 3c)

FOTORELACJA
E-twinning - Brumi z Węgier

   Klasy czwarte świętowały Tydzień Języka Angielskiego razem z maskotką z Węgier. Już jakiś czas temu naszą szkołę odwiedził miś o imieniu Brumi, który uczy na lekcjach angielskiego i inspiruje nas do wielu działań. Obejrzeliśmy jego dziennik podróży i poszukaliśmy ich miast na mapie. Klasa 4B i 4C nagrały zdania, w których zaprezentowali rzeczy, które miś lubi, a które nie. Po zapoznaniu się z prezentacjami inne klasy miały odgadnąć sekret misia – dlaczego lubi pewne rzeczy, a innych nie lubi. Obejrzyjcie prezentacje i spróbujcie odgadnąć jego sekret.


Praca klasy 4B – (aby przejść do kolejnych slajdów, klikamy na strzałki w prawym, dolnym rogu)


Praca klasy 4C – (aby przejść do kolejnych slajdów, klikamy na strzałki w prawym, dolnym rogu)
 


FOTORELACJA

alt

   15 kwietnia reprezentanci pięciu żarskich szkół podstawowych wzięli udział w IV edycji Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego „Master of English” w ramach Macmillan Primary School Tournament
   Turniej językowy został zorganizowany we współpracy ze Szkołą Języków Obcych „Świat Języków” w Żarach oraz Wydawnictwem Macmillan w Warszawie. Serdecznie dziękujemy sponsorom – Pani Magdalenie Bordowicz z Wydawnictwa Macmillan oraz Pani Katarzynie Daniszewskiej ze Szkoły Języków Obcych „Świat Języków” w Żarach za pomoc w organizacji.
   W walce o tytuł Mistrza Angielskiego uczestnicy musieli popisać się nie tylko wiedzą gramatyczno-leksykalną, ale również umiejętnościami w zakresie czytania ze zrozumieniem w języku angielskim.
   W konkursie zwyciężył Jakub Łojko ze Społecznej Szkoły Podstawowej, wygrywając nagrodę główną – roczny kurs z języka angielskiego w Szkole Języków Obcych „Świat Języków” w Żarach. II miejsce zajął Paweł Lechocki ze Społecznej Szkoły Podstawowej, natomiast na III miejscu uplasował się Igor Walęsiak z Katolickiej Szkoły Podstawowej.FOTORELACJA

fot. Karolina Wojtiuk i Cezary SułkowskiKartki wielkanocne 
 

   W holu szkoły urządziliśmy wystawę kartek świątecznych z Francji, Czech, Estonii i dwóch greckich szkół. Na zakończenie Tygodnia Języka Angielskiego nasi uczniowie otrzymają kartki od kolegów z programu współpracy międzynarodowej.

Strona internetowa projektu z Czechami i Francją związana z wymianą kartek:

 
alt
FOTORELACJA

Lekcje interaktywne

   Uczniowie klas drugich z okazji Tygodnia Języka Angielskiego grali w edukacyjne gry na tablicy interaktywnej. Była to świetna zabawa i powtórka przed testem. Dzieci wykonały też projekty, w których opisały siebie. Chętni uczniowie opowiadali o sobie po angielsku na forum klasy.

 

FOTORELACJA

10-lecieTwinningu
   
   Uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie programu eTwinning. Konkurs polegał na wymyśleniu hasła lub dwuwiersza związanego z 10-leciem eTwinningu.

Piosenki po angielsku 
 

   Uczniowie klas czwartych mieli także lekcję piosenki po angielsku. Uczyliśmy się śpiewać piosenkę Do you like, utrwalając nowo poznane słownictwo.

   W ramach projektu eTwinning „T.I.M.E.S. – Travel in my European shoes” mogliśmy obejrzeć, posłuchać i zaśpiewać piosenki stworzone przez uczniów z całej Europy. Piosenki zostały w całości stworzone przez uczniów i nagrane jako podsumowanie projektu. Nasi uczniowie też nagrali swoją piosenkę, którą przedstawiliśmy kolegom z zagranicy. Na zakończenie wybraliśmy najlepszy naszym zdaniem utwór.
Oto niektóre piosenki:
FOTORELACJA
Potyczki Językowe

   W ramach Dnia Otwartego uczniowie uczestniczyli w Potyczkach Językowych. Piątoklasiści szlifowali angielski poprzez gry edukacyjne.


FOTORELACJA

Poznajemy kraje anglojęzyczne 
 

   Oprócz udziału w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, uczniowie wykonali projekty dotyczące tych krajów. Dzieci uczyły się nie tylko o państwach anglojęzycznych, ale także w jaki sposób wyszukiwać i selekcjonować informacje oraz jak pracować w grupie. Na koniec uczniowie zaprezentowali swoje plakaty oraz komentowali prace swoich kolegów i koleżanek.


FOTORELACJA

Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

   17 kwietnia uczniowie z klas IV i V mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat czterech krajów anglojęzycznych: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych i Australii. 

Oto zwycięzcy konkursu: 

I miejsce: Sebastian Adryańczyk (kl. 4a)

II miejsce: Jakub Szkudlarek (kl. 5b)

III miejsce: Martyna Komenda (kl. 5b)

IV miejsce: Kacper Judycki (kl. 5a)

V miejsce: Filip Lidtke (kl. 5b)

VI miejsce: Marta Sobków (kl. 5b)FOTORELACJA 
STOPKA