SP1 Aktualności XLIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10995775

-------------------------------------

 BHP
XLIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy

   27 kwietnia 2015 r. dwie drużyny z JEDYNKI wzięły udział w XLIII Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym. Najpierw poszliśmy do Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa – tam został otwarty konkurs. Organizatorzy wyjaśnili nam, na czym będzie on polegał, a następnie przystąpiliśmy do części pisemnej (test wiedzy). Następnie udaliśmy się na stadion „Syrena”, gdzie odbyły się konkurencje praktyczne, takie jak: marsz na orientację wg azymutów (szukanie ukrytych stanowisk z chorągiewkami), samarytanka, jazda rowerem przez tor przeszkód, rozpoznawanie zabytków oraz roślin, rzut „Zośką” do celu, a także określanie odległości, na którą rzuciliśmy przedmiot.
   W skład naszej drużyny wchodziło trzech uczniów: Jakub Góra, Mateusz Głuszko i Filip Lidtke. Nazwaliśmy się „Dzikie węże”. Świetnie nam się współpracowało, humor nam dopisywał do samego końca. Nasze spotkanie z uczestnikami z innych szkół uświetniła pyszna grochówka, która bardzo nam smakowała po trudach terenowej części konkursu.
   Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu, które mają być ogłoszone 15 maja 2015 roku w Urzędzie Miasta Żary.
Jakub Góra

   Uczniowie zostali przygotowani do konkursu w ramach współpracy nauczycieli: Bożeny Masłowskiej, Katarzyny Król, Joanny Naumik oraz Andrzeja Woźniaka.

fot. Joanna Naumik
 
STOPKA