SP1 Aktualności Uroczysty apel z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja piątek, 25 maja 2018
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7316833
Uroczysty apel z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja PDF Drukuj Email

   W czwartek, 30 kwietnia 2015 r., odbył się w JEDYNCE uroczysty apel z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przed jego rozpoczęciem dwóch uczniów rozdawało zebranym specjalny numer "Pulsu Jedynki", w całości poświęcony Świętu Konstytucji 3 maja oraz przypadającemu dzień wcześniej Świętu Flagi.
   Społeczność SP 1 przeniosła się podczas trzeciej lekcji do czasów sprzed pierwszego rozbioru Polski, poznała przyczyny jej upadku, potem odwiedził nas sam Miłościwy Król Stanisław August Poniatowski. Wytłumaczył on, na czym polegały zmiany wprowadzone przez konstytucję. Na koniec na plac apelowy wtargnęła grupa kibiców, którzy przypomnieli zgromadzonym o szacunku względem flagi i godła - symboli narodowych.
   Apel przygotowała klasa VIc wraz z wychowawcą, swój wkład wniosły także panie: Izabela Kudokas-Drąg, opiekunka chóru szkolnego, Monika Majerska - jej podopieczni zaprezentowali piosenkę z układem tanecznym oraz Iwona Szczuka - opiekunka samorządu uczniowskiego.
   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji telewizyjnej.
Piotr Pałac


fot. Cezary Sułkowski