SP1 Aktualności Uroczysty apel z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999475

-------------------------------------

 BHP
Uroczysty apel z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

   W czwartek, 30 kwietnia 2015 r., odbył się w JEDYNCE uroczysty apel z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przed jego rozpoczęciem dwóch uczniów rozdawało zebranym specjalny numer "Pulsu Jedynki", w całości poświęcony Świętu Konstytucji 3 maja oraz przypadającemu dzień wcześniej Świętu Flagi.
   Społeczność SP 1 przeniosła się podczas trzeciej lekcji do czasów sprzed pierwszego rozbioru Polski, poznała przyczyny jej upadku, potem odwiedził nas sam Miłościwy Król Stanisław August Poniatowski. Wytłumaczył on, na czym polegały zmiany wprowadzone przez konstytucję. Na koniec na plac apelowy wtargnęła grupa kibiców, którzy przypomnieli zgromadzonym o szacunku względem flagi i godła - symboli narodowych.
   Apel przygotowała klasa VIc wraz z wychowawcą, swój wkład wniosły także panie: Izabela Kudokas-Drąg, opiekunka chóru szkolnego, Monika Majerska - jej podopieczni zaprezentowali piosenkę z układem tanecznym oraz Iwona Szczuka - opiekunka samorządu uczniowskiego.
   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji telewizyjnej.
Piotr Pałac


fot. Cezary Sułkowski


 
STOPKA