SP1 Aktualności Konkurs frazeologiczny „W krainie ukrytych znaczeń” wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11025227

-------------------------------------

 BHP


Konkurs frazeologiczny „W krainie ukrytych znaczeń”

   Dnia 24.04.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Żarach odbył się międzyszkolny Konkurs frazeologiczny „W krainie ukrytych znaczeń”. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Mazurek z kl. VI c i Kacper Ćwiertnia z kl. VI a, zajmując IV miejsce.
   Zadaniem uczniów było napisanie opowiadania, zawierającego podane frazeologizmy, rozwiązanie rebusów, połączenie frazeologizmów z ich objaśnieniami, uzupełnienie i poprawienie frazeologizmów, znalezienie ich w tekście oraz zilustrowanie przysłowia. Wszystkie zadania wymagały dużej wiedzy, którą wykazali się nasi uczniowie.

Gratulujemy!
Jolanta Koch

fot. Jolanta Koch
 
STOPKA