SP1 Aktualności Konkurs frazeologiczny „W krainie ukrytych znaczeń” czwartek, 21 czerwca 2018
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7358940
Konkurs frazeologiczny „W krainie ukrytych znaczeń” PDF Drukuj Email

   Dnia 24.04.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Żarach odbył się międzyszkolny Konkurs frazeologiczny „W krainie ukrytych znaczeń”. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Mazurek z kl. VI c i Kacper Ćwiertnia z kl. VI a, zajmując IV miejsce.
   Zadaniem uczniów było napisanie opowiadania, zawierającego podane frazeologizmy, rozwiązanie rebusów, połączenie frazeologizmów z ich objaśnieniami, uzupełnienie i poprawienie frazeologizmów, znalezienie ich w tekście oraz zilustrowanie przysłowia. Wszystkie zadania wymagały dużej wiedzy, którą wykazali się nasi uczniowie.

Gratulujemy!
Jolanta Koch

fot. Jolanta Koch