SP1 Aktualności Wideokonferencja na żywo z uczniami z Czech czwartek, 21 czerwca 2018
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7358950
Wideokonferencja na żywo z uczniami z Czech PDF Drukuj Email

   W nauce języka obcego bardzo ważna jest żywa komunikacja w naturalnych okolicznościach komunikacyjnych. Dzięki projektom zagranicznym w naszej szkole poznajemy inne kraje na co dzień. Ostatnio niezwykłym przeżyciem dla naszych uczniów była wideokonferencja na żywo z kolegami z Czech. Nasi uczniowie przygotowali informacje o tradycjach wielkanocnych w Polsce i mogli usłyszeć prezentację Czechów o ich tradycjach. Sąsiedzi zza południowej granicy Polski przedstawili krótką scenkę wielkanocną. Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę świąteczną przygotowaną przez klasę 4b. Byliśmy bardzo podekscytowani, ponieważ mogliśmy zobaczyć naszego Żarusia w Czechach, który towarzyszył kolegom z zagranicy podczas spotkania (czeska szkoła jest naszym partnerem w projekcie wymiany maskotek).
Izabela Mielniczek

Fotorelacja z Polski:
 

Fotorelacja z Czech:
 

Prezentacja o naszym spotkaniu i czeskich tradycjach:


Nasze opinie o wideokonferencji: