SP1 Aktualności Hold złożony ofiarom katastrofy smoleńskiej czwartek, 21 czerwca 2018
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7358906
Hold złożony ofiarom katastrofy smoleńskiej PDF Drukuj Email

   Dnia 10 kwietnia 2015 r. wybraliśmy się z nauczycielem historii, panią Bożeną Masłowską, w miejsce pamięci o 96 osóbach, które zginęły w katastrofie polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. Byli to m.in. Prezydent RP Lech Kaczyński i jego żona, ostatni prezydent na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie sejmu i senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych, szefowie instytucji państwowych, duchowni, załoga samolotu. Tworzyli oni delegację polską na uroczystość związaną z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
   Była to druga tak wielka katastrofa lotnicza w Polsce, największa jeśli chodzi o liczbę ofiar w dziejach polskich sił zbrojnych.
Wiktoria Czubacka, 5b

fot. Bożena Masłowska