SP1 Aktualności Hold złożony ofiarom katastrofy smoleńskiej piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11013976

-------------------------------------

 BHP


Hold złożony ofiarom katastrofy smoleńskiej

   Dnia 10 kwietnia 2015 r. wybraliśmy się z nauczycielem historii, panią Bożeną Masłowską, w miejsce pamięci o 96 osóbach, które zginęły w katastrofie polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. Byli to m.in. Prezydent RP Lech Kaczyński i jego żona, ostatni prezydent na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie sejmu i senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych, szefowie instytucji państwowych, duchowni, załoga samolotu. Tworzyli oni delegację polską na uroczystość związaną z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
   Była to druga tak wielka katastrofa lotnicza w Polsce, największa jeśli chodzi o liczbę ofiar w dziejach polskich sił zbrojnych.
Wiktoria Czubacka, 5b

fot. Bożena Masłowska
 
STOPKA