SP1 Aktualności Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10995749

-------------------------------------

 BHP
Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą
alt   
alt
Dnia 10 kwietnia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach odbyło się, w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki, spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą - autorką książek dla dzieci i dorosłych, dziennikarką, współautorką podręczników, stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatką wielu nagród i wyróżnień. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III c z wychowawczynią. Pani Małgorzata okazała się sympatyczną, otwartą, wesołą i z poczuciem humoru osobą. Jej spontaniczność i doskonały kontakt z dziećmi sprawiły, że było to spotkanie fascynujące i zapewne twórcze dla wielu uczestników. Autorka opowiadała o sobie, o inspiracjach i pomysłach na pisanie książek, zachęcając do ich czytania. Zaprezentowała swoje książki, czytając ich fragmenty. altPrzygotowała także baśniowe zagadki oraz zdania-łamańce językowe, z którymi wszyscy musieli się zmierzyć. Oprócz tego dzieci mogły zadawać pytania, na które pani Małgorzata chętnie odpowiadała, a było ich naprawdę wiele. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, co było zasługą gościa jak i dzieci, które chętnie rozmawiały z autorką. 
alt
   Sposób, w jaki pisarka przemawiała do dzieci, uśmiech i spontaniczność sprawiły, że wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród słuchaczy. Na zakończenie, w podziękowaniu za spotkanie, pani Małgorzata otrzymała drobne upominki. Zaś miłą pamiątką dla wszystkich były dedykacje i autografy w zakupionych książkach i na specjalnie przygotowanych kartkach. Myślę, że tak owocne spotkanie na żywo z twórcą książki przysporzyło więcej czytelników autorce, a także naszej bibliotece.

Jolanta Koch
fot. Jolanta Koch
 
STOPKA