SP1 Aktualności Spotkanie ze specjalistami z zakresu terapii uzależnień czwartek, 21 czerwca 2018
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7358960
Spotkanie ze specjalistami z zakresu terapii uzależnień PDF Drukuj Email

   15.04.2015 r. specjaliści z zakresu terapii uzależnień Dorota i Piotr Grolewscy przeprowadzili we wszystkich klasach szóstych (2 godziny lekcyjne) warsztaty dla uczniów na temat szkodliwości i przyczyn uzależnienia od różnych substancji psychoaktywnych, a także od mediów. Dzieci miały okazję zapoznać się z mechanizmem uzależnień i ocenić, na ile sami kontrolują swoje zachowanie, np. w zakresie czasu spędzanego przed komputerem. Uczniowie bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat zajęć, czemu dali wyraz w informacjach zwrotnych. Uznali, że dzięki temu zdecydowanie poszerzyli swoją wiedzę i uświadomili sobie zagrożenia wynikające z zażywania środków psychoaktywnych, a także nieracjonalnego korzystania z mediów.
Aneta Kochanowicz


fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski