SP1 Aktualności Nasz Żaruś w Czechach niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999177

-------------------------------------

 BHP
Nasz Żaruś w Czechach

   W ramach międzynarodowego projektu programu eTwinning: „Show me your Word - Mascots trip” wymieniamy się maskotkami z innymi krajami. Projekt ma na celu poznawanie innych państw oraz naukę języka angielskiego w ciekawy sposób. W tym roku szkolnym wysłaliśmy Żarusia, maskotkę znaną wszystkim mieszkańcom naszego miasta. Krąży ona po Europie, odwiedzając szkoły w różnych krajach. Ostatnio przedstawiliśmy relację z wizyty w Chorwacji, a teraz otrzymaliśmy informację z Czech.

   Czesi przesłali nam podziękowania za prezenty - były to prace uczniów klasy 2a i 2c oraz mała maskotka przesłana razem z Żarusiem do ich szkoły.
   Czescy uczniowie mieli okazję do poznania naszego kraju i miasta. Ostatnio przesłaliśmy im interaktywny plakat, który stworzyliśmy podczas zajęć językowych w czasie ferii. Dla partnerów z projektu stworzyliśmy także gry interaktywne sprawdzające wiedzę na temat Polski.

Oto plakat:
   Otrzymaliśmy relację z Czech z tzw. Słonecznego Dnia, który organizowany jest w ich szkole co roku na początku wiosny. Żaruś był ich wyjątkowym gościem podczas tegorocznych obchodów.

Zapraszam do obejrzenia prezentacji:

Izabela Mielniczek 
nauczycielka j. angielskiego

 
 
STOPKA