SP1 Aktualności 12 marca 2015 - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ MATEMATYKI niedziela, 24 czerwca 2018
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7368034
12 marca 2015 - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ MATEMATYKI PDF Drukuj Email

   W dniu 12.03.2015 roku nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Matematyki. Stworzenie tego dnia ma wprowadzić w jej życie trochę odmiany w nauce matematyki. Celem jest pokazanie innej strony tego przedmiotu poprzez udział w grach i zabawach matematycznych. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.
   W tym dniu podczas przerw dzieci miały możliwość rozwiązywania różnego rodzaju zadań takich jak: tangram, sudoku, krzyżówki matematyczne, łamigłówki, kolorowanki matematyczne itp. Zadania te w formie zabawy rozwijały logiczne myślenie, rozumowanie i tworzenie strategii rozwiązania. Zainteresowanie tym dniem było bardzo duże. Dzieci z chęcią wzięły udział w proponowanych zadaniach. Matematyka okazała się być świetną zabawą i sposobem na przyjemne spędzanie wolnego czasu.
   W tym dniu odbył się także turniej “MATEMATYKA NA LUZIE” dla klas 5. i 6. Brały w nim udział grupy 2-3 osobowe z różnych klas. W pierwszej części turnieju zespoły rozwiązywały na komputerach quiz z zagadkami logicznymi. Mogły w nim zdobyć maksymalnie 9 punktów. W drugiej części zmagań przedstawiciele każdej z grup wybierali numer zadania spośród wyświetlanych za pomocą projektora. W ciągu minuty zespoły musiały udzielić odpowiedzi na wcześniej przygotowanych karteczkach. Po każdym zadaniu karteczki były zbierane i punktowane. Za każde poprawnie wykonane polecenie drużyny otrzymywały 1 punkt. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami, nawet tymi najbardziej podchwytliwymi. Wykazały się dużą wiedzą i zdolnościami.

   A oto wyniki turnieju:

I miejsce: klasa 6b
II miejsce: klasa 5b
III miejsce: klasa 6c i 6a
IV miejsce: klasa 5a

   Gratulujemy wyników wszystkim drużynom.
Małgorzata Stefaniak i Edyta Pawlus


fot. Edyta Pawlus i Małgorzata Stefaniak