SP1 Aktualności 12 marca 2015 - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ MATEMATYKI piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10995791

-------------------------------------

 BHP
12 marca 2015 - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ MATEMATYKI

   W dniu 12.03.2015 roku nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Matematyki. Stworzenie tego dnia ma wprowadzić w jej życie trochę odmiany w nauce matematyki. Celem jest pokazanie innej strony tego przedmiotu poprzez udział w grach i zabawach matematycznych. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.
   W tym dniu podczas przerw dzieci miały możliwość rozwiązywania różnego rodzaju zadań takich jak: tangram, sudoku, krzyżówki matematyczne, łamigłówki, kolorowanki matematyczne itp. Zadania te w formie zabawy rozwijały logiczne myślenie, rozumowanie i tworzenie strategii rozwiązania. Zainteresowanie tym dniem było bardzo duże. Dzieci z chęcią wzięły udział w proponowanych zadaniach. Matematyka okazała się być świetną zabawą i sposobem na przyjemne spędzanie wolnego czasu.
   W tym dniu odbył się także turniej “MATEMATYKA NA LUZIE” dla klas 5. i 6. Brały w nim udział grupy 2-3 osobowe z różnych klas. W pierwszej części turnieju zespoły rozwiązywały na komputerach quiz z zagadkami logicznymi. Mogły w nim zdobyć maksymalnie 9 punktów. W drugiej części zmagań przedstawiciele każdej z grup wybierali numer zadania spośród wyświetlanych za pomocą projektora. W ciągu minuty zespoły musiały udzielić odpowiedzi na wcześniej przygotowanych karteczkach. Po każdym zadaniu karteczki były zbierane i punktowane. Za każde poprawnie wykonane polecenie drużyny otrzymywały 1 punkt. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami, nawet tymi najbardziej podchwytliwymi. Wykazały się dużą wiedzą i zdolnościami.

   A oto wyniki turnieju:

I miejsce: klasa 6b
II miejsce: klasa 5b
III miejsce: klasa 6c i 6a
IV miejsce: klasa 5a

   Gratulujemy wyników wszystkim drużynom.
Małgorzata Stefaniak i Edyta Pawlus


fot. Edyta Pawlus i Małgorzata Stefaniak
 
STOPKA