SP1 Aktualności Aktywne ferie w JEDYNCE - wycieczka do Jezior Wysokich środa, 22 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11009642

-------------------------------------

 BHP


Aktywne ferie w JEDYNCE - wycieczka do Jezior Wysokich

   W środę, 18 lutego 2015 r., grupa uczniów naszej szkoły wybrała się w podróż do Jezior Wysokich koło Lubska do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.
   Wycieczka ta była niezwykłym połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Zabraliśmy ze sobą sprzęt do nordic walking, p. Ela Jusińska poinstruowała dzieci o zasadach tej popularnej formy aktywnego spędzania czasu i… wyruszyliśmy w głąb lasu, oddychając świeżym powietrzem, ćwicząc mięśnie, poprawiając swoje samopoczucie i kondycję. Bardzo dzielna okazała się najmłodsza uczestniczka wyprawy, Kinga Najdek, która trzymała równe tempo z pozostałymi. Towarzyszył nam p. Paweł Mrowiński, gospodarz tego miejsca, gdy tylko nadarzyła się okazja, pokazywał nam ptaki siedzące na drzewach.
   Po zdrowym i ożywczym spacerze weszliśmy na ponad czterdziestometrową wieżę widokową. Uczniowie oglądali przez lornetki piękno okolicy.
   Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie wraz z p. Iloną Mrowińską drewnianej leśniczówki z 1926 roku. Znajduje się w niej pięć sal wystawowych: hodowli lasu, jego ochrony, ochrony przyrody, użytkowania lasu i kulturotwórczej roli lasu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o lesie, zwierzętach, duże emocje wywołała szyszka sosny amerykańskiej, której rozmiary znacznie przekraczają nasze wyobrażenie o szyszkach. Uczniowie słuchali odgłosów zwierząt żyjących w lesie i rozpoznawali ich ślady.
   Ostatnim punktem wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek.
   Ferie to czas odpoczynku, ale również dowód na to, że uczniowie lubią szkołę, że jest ona ważnym elementem ich życia. Spotkanie bowiem przebiegło w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze.
   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wyprawy.
Piotr Pałac, Elżbieta Jusińska


fot. Piotr Pałac
 
STOPKA