SP1 Aktualności Maskotka z Francji w naszej szkole niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999494

-------------------------------------

 BHP
Maskotka z Francji w naszej szkole

   "Show me your Word – Mascots trip" to projekt współpracy europejskiej naszej szkoły z innymi państwami. W ramach projektu wymieniamy się maskotkami z innymi krajami. Ostatnio dzieci mogły poznać bliżej Francję, gdyż gościliśmy świstaka (la marmotte) z tego kraju. Jak dowiedzieliśmy się z dziennika podróży, uczniowie z Francji wybrali właśnie to zwierzątko, ponieważ jest ono symbolem regionu Francji Haute-Savoie, z którego pochodzą. Świstak ma na imię Edelweiss, czyli szarotka - roślina, która jest symbolem Alp. W tych górach mieści się ich szkoła, nazywa się Triolet, Minzier. Leży ona w pobliżu miasta Annecy. Okazało się, że nasi koledzy z Francji mieszkają blisko granicy z Szwajcarią i Włochami. Wielu ich rodziców pracuje w Genewie, dużym szwajcarskim mieście.

   Wizyta maskotki stała się inspiracją do wielu działań. Świstak przekazał dzieciom podstawowe informacje o Francji, np. gdzie leży ten kraj, jak wygląda jego flaga itp. Uczył także angielskich słówek dotyczących rodziny w klasach czwartych, a klasy 2A i 2C zaprojektowały nowe stroje dla zwierzątka, ćwicząc nazwy ubrań po angielsku. Na korytarzu szkolnym można było obejrzeć prace dzieci i przysłane nam prezenty oraz nauczyć się nowych słów po angielsku. Zachęcam do obejrzenia zdjęć przedstawiających wizytę maskotki oraz zapoznania się z materiałami o Francji i szkole partnerskiej. Zapraszam także do odwiedzenia strony projektu:
 
alt
Izabela Mielniczek


Z dziennika podróży maskotki:

fot. Izabela Mielniczek
 
STOPKA