SP1 Aktualności Lekcja plastyki na śniegu wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028465

-------------------------------------

 BHP


Lekcja plastyki na śniegu

   Śnieg - opad tak wyczekiwany na zimową przerwę świąteczną oraz ferie – jest także świetnym materiałem plastycznym. Zaraz po spadnięciu całą okolicę barwi na biało, a przy odpowiedniej temperaturze daje się łatwo lepić i formować. Obydwa te warunki spełniał w południe 20 stycznia 2015 roku. Tego dnia klasa 6c na lekcję plastyki wyszła w plener, dokładnie na plac apelowy przed szkołę. Temat brzmiał: „Rzeźba w śniegu – forma otwarta”.
   Założyliśmy następujące cele:
  • kształcenie wyobraźni plastycznej poprzez formowanie przestrzenne,
  • integracja zespołu klasowego
  • popularyzowanie ruchu na świeżym powietrzu
   Poniższe zdjęcia pokazują, że cele zostały osiągnięte. Wszyscy wykazali się inwencją twórczą i ogromnym zaangażowaniem. Lekcja zakończyła się przytuleniem do wspólnie ulepionego bałwana i pamiątkowym zdjęciem: bezcenną pamiątką na upalne wakacje…
Andrzej Woźniak


fot. Andrzej Woźniak
 
STOPKA