SP1 Aktualności Lekcja plastyki na śniegu piątek, 25 maja 2018
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7316835
Lekcja plastyki na śniegu PDF Drukuj Email

   Śnieg - opad tak wyczekiwany na zimową przerwę świąteczną oraz ferie – jest także świetnym materiałem plastycznym. Zaraz po spadnięciu całą okolicę barwi na biało, a przy odpowiedniej temperaturze daje się łatwo lepić i formować. Obydwa te warunki spełniał w południe 20 stycznia 2015 roku. Tego dnia klasa 6c na lekcję plastyki wyszła w plener, dokładnie na plac apelowy przed szkołę. Temat brzmiał: „Rzeźba w śniegu – forma otwarta”.
   Założyliśmy następujące cele:
  • kształcenie wyobraźni plastycznej poprzez formowanie przestrzenne,
  • integracja zespołu klasowego
  • popularyzowanie ruchu na świeżym powietrzu
   Poniższe zdjęcia pokazują, że cele zostały osiągnięte. Wszyscy wykazali się inwencją twórczą i ogromnym zaangażowaniem. Lekcja zakończyła się przytuleniem do wspólnie ulepionego bałwana i pamiątkowym zdjęciem: bezcenną pamiątką na upalne wakacje…
Andrzej Woźniak


fot. Andrzej Woźniak