SP1 Aktualności Wizyta w MBP – Filia nr 3 w Żarach niedziela, 22 lipca 2018
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7410180
Wizyta w MBP – Filia nr 3 w Żarach PDF Drukuj Email

   W dniach 2-9 grudnia 2014 r. uczniowie klas II odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną – Filia nr 3 w Żarach, gdzie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez panią Alicję Powęską. Dzieci miały okazję obejrzeć bibliotekę i jej zbiory oraz dowiedziały się, co należy zrobić, by stać się jej użytkownikami. Poza tym wysłuchały fragmentów książek, czytanych przez panią Alicję oraz rozwiązywały krzyżówki, rebusy i łamigłówki. Spotkania były niezwykle udane, a na koniec wszyscy częstowali się słodkościami z Mikołajowej skarpety.
   Celem tych spotkań jest przygotowanie uczniów do korzystania z innego typu bibliotek, a więc w pierwszej kolejności z wypożyczalni i czytelni biblioteki publicznej w swoim miejscu zamieszkania. Chcemy, aby po ukończeniu nauki w naszej szkole, nie skończyli „przygody z biblioteką i książką”.
Jolanta Koch


fot. Jolanta Koch