SP1 Aktualności Czeska maskotka w naszej szkole piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10995598

-------------------------------------

 BHP
Czeska maskotka w naszej szkole

   W ubiegłym roku naszą szkołę odwiedziły maskotki z Grecji, Norwegii, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Rumunii. Wizyty stały się inspiracją dla wielu działań na lekcjach języka angielskiego. Była to świetna okazja, aby poznać europejskie kraje w ciekawy sposób.
   W tym roku szkolnym także wymieniamy się maskotkami. Pierwszym pluszakiem, który odwiedził SP1, był Krecik (Mole – po angielsku) z Czech. Nasi uczniowie świetnie znają Krteka z czeskiej bajki i od razu go pokochali.
   To właśnie bajka o kreciku sprawiła, że i my zapragnęliśmy nakręcić własny film animowany, ukazujący przygody Krecika w naszej szkole i Żarach. Film powstał – i to po angielsku. Możecie go obejrzeć na YouTube:To klasa 4c napisała scenariusz w języku angielskim, przygotowała scenografię i zagrała w filmie. Kto jeszcze nie widział, to musi obejrzeć!
   Sympatyczny Krecik pozwolił nam także lepiej poznać Czechy. Na lekcjach uczył angielskiego. Śpiewaliśmy razem piosenkę o Halloween, stworzyliśmy napisy do filmu o Kreciku


   
   Na blogu języka angielskiego zamieszczali zdjęcia i relacje z pobytu, ćwicząc pisanie w języku angielskim i polskim.
 Izabela Mielniczek

My o Kreciku po angielsku
 
  FOTORELACJA


fot. Izabela Mielniczek
 
 
STOPKA