SP1 Aktualności Czeska maskotka w naszej szkole czwartek, 13 grudnia 2018
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7670002
Czeska maskotka w naszej szkole PDF Drukuj Email

   W ubiegłym roku naszą szkołę odwiedziły maskotki z Grecji, Norwegii, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Rumunii. Wizyty stały się inspiracją dla wielu działań na lekcjach języka angielskiego. Była to świetna okazja, aby poznać europejskie kraje w ciekawy sposób.
   W tym roku szkolnym także wymieniamy się maskotkami. Pierwszym pluszakiem, który odwiedził SP1, był Krecik (Mole – po angielsku) z Czech. Nasi uczniowie świetnie znają Krteka z czeskiej bajki i od razu go pokochali.
   To właśnie bajka o kreciku sprawiła, że i my zapragnęliśmy nakręcić własny film animowany, ukazujący przygody Krecika w naszej szkole i Żarach. Film powstał – i to po angielsku. Możecie go obejrzeć na YouTube:To klasa 4c napisała scenariusz w języku angielskim, przygotowała scenografię i zagrała w filmie. Kto jeszcze nie widział, to musi obejrzeć!
   Sympatyczny Krecik pozwolił nam także lepiej poznać Czechy. Na lekcjach uczył angielskiego. Śpiewaliśmy razem piosenkę o Halloween, stworzyliśmy napisy do filmu o Kreciku


   
   Na blogu języka angielskiego zamieszczali zdjęcia i relacje z pobytu, ćwicząc pisanie w języku angielskim i polskim.
 Izabela Mielniczek

My o Kreciku po angielsku
 
  FOTORELACJA


fot. Izabela Mielniczek