SP1 Aktualności Spotkanie z policjantem niedziela, 22 lipca 2018
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7410201
Spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email

   10 grudnia 2014 r. odbyło się spotkanie z podkom. Pawłem Stefanem, specjalistą ds. nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Dotyczyło ono tematu „Odpowiedzialność prawna za popełnione czyny osób nieletnich”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VI b i VI c. Jego celem było zapoznanie dzieci z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Funkcjonariusz wyjaśnił, jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie. Uświadomił także zebranym, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w dorosłym życiu. Szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu dziecka, konsekwencji popełniania czynów zabronionych i przestępstw, takich jak: kradzież, rozbój, włamanie, pobicie.
   Policjant przypomniał również uczniom o systematycznym uczęszczaniu do szkoły, ponieważ wagary, picie alkoholu i nierealizowanie obowiązku szkolnego przez nieletniego również podlegają postępowaniu przed sądem o demoralizację. Omówił także możliwe środki wychowawcze stosowane przez sąd.
   Uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniu, a na zakończenie otrzymali drobne upominki.
pedagog szkolny
Aneta Kochanowicz


fot. Aneta Kochanowicz