SP1 Aktualności Spotkanie z policjantem piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014269

-------------------------------------

 BHP


Spotkanie z policjantem

   10 grudnia 2014 r. odbyło się spotkanie z podkom. Pawłem Stefanem, specjalistą ds. nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Dotyczyło ono tematu „Odpowiedzialność prawna za popełnione czyny osób nieletnich”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VI b i VI c. Jego celem było zapoznanie dzieci z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Funkcjonariusz wyjaśnił, jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie. Uświadomił także zebranym, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w dorosłym życiu. Szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu dziecka, konsekwencji popełniania czynów zabronionych i przestępstw, takich jak: kradzież, rozbój, włamanie, pobicie.
   Policjant przypomniał również uczniom o systematycznym uczęszczaniu do szkoły, ponieważ wagary, picie alkoholu i nierealizowanie obowiązku szkolnego przez nieletniego również podlegają postępowaniu przed sądem o demoralizację. Omówił także możliwe środki wychowawcze stosowane przez sąd.
   Uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniu, a na zakończenie otrzymali drobne upominki.
pedagog szkolny
Aneta Kochanowicz


fot. Aneta Kochanowicz
 
STOPKA