SP1 Aktualności Andrzejki w Bibliotece niedziela, 26 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11020156

-------------------------------------

 BHP


Andrzejki w Bibliotece


 

   Okazją do wspólnej zabawy wszystkich uczniów naszej szkoły oraz ciekawą formą integracji dzieci, współdziałania w grupie i wyrabiania właściwych postaw były andrzejki w bibliotece pod hasłem „Czary-mary nie do wiary” (27-28 listopada 2014 r.). Głównym celem zabawy było wdrażanie uczniów do kultywowania tradycji i obrzędów ludowych. Andrzejki zostały zaplanowane tak, aby uatrakcyjnić czas wolny uczniom przed lekcjami, w trakcie przerw i po lekcjach. W organizację imprezy zaangażowały się, szczególnie, dziewczęta z klasy V b, którym powierzono role prowadzących. Wymagało to od nich umiejętności współpracy, zgodnego podziału zadań oraz zaangażowania podczas prowadzenia wróżb i zabaw. W tych dniach bibliotekę odwiedziło wielu uczniów i nauczycieli, którzy chętnie uczestniczyli w przygotowanych zabawach i mogli wywróżyć swoją przyszłość na wiele sposobów (serduszka z imionami, kręcenie butelką – zawody, magia kolorów, mowa kwiatów, wróżby z gwiazd, kart i kości, numerologia, horoskopy). Jest nam bardzo miło, że biblioteczne andrzejki cieszyły się takim dużym zainteresowaniem.
Jolanta Koch


fot. Jolanta Koch
 
STOPKA