SP1 Aktualności Jesienne lekcje angielskiego środa, 22 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11009421

-------------------------------------

 BHP


Jesienne lekcje angielskiego

   Jesień kojarzy mi się przede wszystkim z kolorami – ciepłymi odcieniami żółci, czerwieni i brązu. Zmieniający się krajobraz za naszymi oknami to świetna okazja do nauki nowych słów w języku angielskim. Jak po angielsku jest: grabić liście, zbierać kasztany czy iść na spacer? Temat ten przerabialiśmy w czasie ostatnich lekcji. Poznawaliśmy nowe słówka, rozwiązywaliśmy jesienne krzyżówki i wyszukiwarki, świetnie się przy tym bawiąc. Zachęcam zwłaszcza do zapoznania się z prezentacjami o jesieni osoby, które chcą rozszerzyć poznane słownictwo.
Izabela Mielniczek


   Jesień to także czas szczególnie wyczekiwany przez dzieci w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, ponieważ 31 października obchodzone jest tam Halloween. Była to świetna okazja do lekcji kulturowych. Poznaliśmy słowa związane z Halloween, zapoznając się z prezentacjami, rozwiązując zadania i quizy na tablicy interaktywnej. Śpiewaliśmy piosenkę z nowo poznanymi słowami, którą możecie obejrzeć poniżej. W klasach drugich przypomnieliśmy nazwy części ciała, tworząc wymyśloną postać na tablicy interaktywnej, a w klasach czwartych ćwiczyliśmy tworzenie pytań i krótkich odpowiedzi z nowymi wyrazami.
Izabela Mielniczek
Karolina Wojtiuk

Prezentacja o Halloween:

Fotorelacja:


fot. Izabela Mielniczek i Karolina Wojtiuk

 
STOPKA