SP1 Aktualności Czas na refleksje… poniedziałek, 27 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11023995

-------------------------------------

 BHP


Czas na refleksje…
    Przed nami gorący czas. Dosłownie. Synoptycy zapowiadają wiosenne upały. Oczekujemy ich z zapartym tchem, gdyż nadejście Pani Wiosny nie rozjaśniło naszych twarzy. Po pierwsze dlatego, że było pochmurno, deszczowo, zimno i wietrznie. Po drugie zaś, wiosna że przyszła w sobotę, a w ten dzień siedzimy w domu. Nawet nosa nie wytknęliśmy poza jego ściany, więc też owej wiosny nikt nie zauważył. Zatem w tym roku wiosny nie powitaliśmy hucznie. Na ulicach było szaro i smutnawo. Barwna młodzież nie pojawiła się ani na deptaku, ani w parkach, czy też na ulicach. Nie widać też było pochodów z marzanną. Mimo wszystko marcowe słońce obudziło się ze snu i nad światem pojawiło:

Marcowe słońce ozłaca
Daleką szczerą równinę,
Na której, jak okiem sięgnąć,
Drzewko widnieje jedyne.
Jeszcze się nie zieleni,
Nago i pusto jak w stepie,
Tylko wiatr tańczy i hula,
I drzewkiem targa, i siepie.
A drzewko chwieje gałęźmi
W wesołej z wiatrem przekorze,
Że choć mu liść zwiał w jesieni,
Cienia zwiać z ziemi nie może.
                       Leopold Staff

    Już w ten czwartek tj. 2 kwietnia 2009 r. szóstoklasiści przystąpią do sprawdzianu na zakończenie klas szóstych. Wbrew obiegowym opiniom, że bez względu na wynik i tak zostanie zaliczony, jest on naprawdę ważny. To Wasz pierwszy życiowy egzamin, który powinien Wam uświadomić, że oto stajecie się współodpowiedzialni za fragment Waszego życia. Od tej pory coraz częściej brali będziecie sprawy w swoje ręce. Dlatego warto się sprawdzić. Egzamin w tym roku przypada w szczególnym dniu dla większości Polaków, w dniu czwartej rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II. Życzymy powodzenia i zachęcamy do refleksji i zadumy.
Administratorzy
 
STOPKA