SP1 Aktualności Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028257

-------------------------------------

 BHP


Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości
 
   Dnia 7 listopada 2014 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 96. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w którym uczestniczyła społeczność uczniowska kl. IV–VI. 

   Celem uroczystości było: 
• zapoznanie uczniów z faktami z historii Polski dotyczącymi odzyskania niepodległości, 
• upamiętnianie ważnych dla Rzeczpospolitej wydarzeń historycznych, 
• kształtowanie postaw patriotycznych, 
• kształtowanie właściwych zachowań podczas uroczystości. 
   Apel rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz odśpiewania hymnu narodowego. Następnie ucz. kl. V b przedstawili montaż słowno–muzyczny Niepodległość – Ojczyzna , w trakcie którego można było wysłuchać recytacji wierszy polskich poetów i patriotycznych pieśni takich jak: Wojenko, wojenko czy Piechota w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p. Izabeli Kudokas–Drąg. Uczniowie wyrazili swą wdzięczności za ofiarę i trud kilku pokoleń naszych rodaków, dzięki którym możemy się cieszyć wolnością, językiem ojczystym i własną tożsamością narodową. Oddając hołd tym, którzy walczyli i ginęli za naszą wolną Ojczyznę, wszystkie dzieci odśpiewały Rotę.
   Podsumowując uroczystość, głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Ropska, która przedstawiła znaczenie istoty patriotyzmu.
   Jak dziś być patriotą?
   Współczesny patriotyzm różni się od tego, kiedy walczono np. w powstaniach o niepodległą Polskę. Dziś nie trzeba poświęcać życia, by nazywać się patriotą, wystarczy przestrzegać nakazów i zakazów zapisanych w ustawach, troszczyć się o dobro wspólne, łączyć się z narodem podczas klęski lub tragedii narodowej, dbać o środowisko i zachowywać polskie tradycje.
   Na zakończenie zostały wręczone nagrody dla uczniów kl. IV–VI za udział w konkursie na plakat pt. „Alfabet lektur szkolnych” .
Bożena Masłowska


fot. Piotr Pałac
 
STOPKA