SP1 Aktualności Podsumowanie międzynarodowego projektu eTwinning czwartek, 13 grudnia 2018
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7670033
Podsumowanie międzynarodowego projektu eTwinning PDF Drukuj Email

„Let’s celebrate the European Day of Languages together”

logo konkursu

   Pomysł na projekt narodził się z potrzeby promowania nauki języków obcych. Na świecie istnieje 6000-7000 języków – używanych przez około 7 milionów ludzi, mieszkających w 189 niepodległych państwach. Przynajmniej połowa ludzi na świecie jest dwu- lub wielojęzyczna. Posługiwanie się wieloma językami to ważna umiejętność i niesie za sobą wiele korzyści w dorosłym życiu, dlatego każdego roku Europejski Dzień Języków jest obchodzony w szkołach całej Europy. Dzień ten stał się inspiracją do założenia projektu współpracy międzynarodowej w naszej szkole. Uczniowie „Jedynki” świętowali Dzień Języków wspólnie z kolegami z aż 22 różnych europejskich krajów. Na mapie zamieszczonej poniżej możecie zobaczyć, gdzie znajdują się wszystkie szkoły biorące udział w projekcie.


mapa konkursu

Projekt rozpoczęliśmy od wymiany podstawowych informacji o szkołach partnerskich. My podzieliliśmy się interaktywnym plakatem o Polsce i komiksem o Żarach. Każdy z uczniów klasy 4b, 4c i 4d wykonał kartkę z życzeniami w języku polskim i angielskim, które zostały wysłane do szkół biorących udział w projekcie. Otrzymaliśmy mnóstwo kartek ze szkół z całej Europy, które można było obejrzeć i spróbować przeczytać słowa w różnych językach. Każda szkoła partnerska nagrała zdania z pocztówek, aby uczniowie mogli wypowiedzieć je prawidłowo. Kolejnym zadaniem była piosenka „Panie Janie”. Piosenka ta śpiewana jest na całym świecie i każde dziecko zna jej melodię. Wraz z innymi szkołami stworzyliśmy bazę nagrań piosenki w wielu językach. Nasi uczniowie nagrali wideo w języku polskim, angielskim, francuskim i niemieckim. Słuchaliśmy także wykonań w innych językach. Czytaliśmy ciekawostki w języku angielskim o krajach, do których wysyłaliśmy kartki. Graliśmy w interaktywne gry, np. http://edl.ecml.at/Portals/33/game/talktome.html Zobaczyliśmy także, jak Dzień Języków jest obchodzony za granicą, poznaliśmy inne kultury, obyczaje oraz tradycje.
Izabela Mielniczek

Europejski Dzień Języków w naszej szkole:

European Day

 

 Nasze kartki wysłane do szkół z projektu:

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Personalize your own slideshow


Życzenia po polsku i angielsku - klasa 4C:

Wirtualna galeria prac z zagarnicy:
Kartki, które otrzymała szkoła z Hiszpanii.


Click to play this Smilebox collage
Create your own collage - Powered by Smilebox
Free picture collage personalized with SmileboxPanie Janie śpiewane przez naszych uczniów:

Panie Janie w języku hiszpańskim, przesłane ze szkoły CEIP Barrufet w Sant Boi de Llobregat, Hiszpania