SP1 Aktualności Podsumowanie międzynarodowego projektu eTwinning wtorek, 21 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11004135

-------------------------------------

 BHP
Podsumowanie międzynarodowego projektu eTwinning

„Let’s celebrate the European Day of Languages together”

logo konkursu

   Pomysł na projekt narodził się z potrzeby promowania nauki języków obcych. Na świecie istnieje 6000-7000 języków – używanych przez około 7 milionów ludzi, mieszkających w 189 niepodległych państwach. Przynajmniej połowa ludzi na świecie jest dwu- lub wielojęzyczna. Posługiwanie się wieloma językami to ważna umiejętność i niesie za sobą wiele korzyści w dorosłym życiu, dlatego każdego roku Europejski Dzień Języków jest obchodzony w szkołach całej Europy. Dzień ten stał się inspiracją do założenia projektu współpracy międzynarodowej w naszej szkole. Uczniowie „Jedynki” świętowali Dzień Języków wspólnie z kolegami z aż 22 różnych europejskich krajów. Na mapie zamieszczonej poniżej możecie zobaczyć, gdzie znajdują się wszystkie szkoły biorące udział w projekcie.


mapa konkursu

Projekt rozpoczęliśmy od wymiany podstawowych informacji o szkołach partnerskich. My podzieliliśmy się interaktywnym plakatem o Polsce i komiksem o Żarach. Każdy z uczniów klasy 4b, 4c i 4d wykonał kartkę z życzeniami w języku polskim i angielskim, które zostały wysłane do szkół biorących udział w projekcie. Otrzymaliśmy mnóstwo kartek ze szkół z całej Europy, które można było obejrzeć i spróbować przeczytać słowa w różnych językach. Każda szkoła partnerska nagrała zdania z pocztówek, aby uczniowie mogli wypowiedzieć je prawidłowo. Kolejnym zadaniem była piosenka „Panie Janie”. Piosenka ta śpiewana jest na całym świecie i każde dziecko zna jej melodię. Wraz z innymi szkołami stworzyliśmy bazę nagrań piosenki w wielu językach. Nasi uczniowie nagrali wideo w języku polskim, angielskim, francuskim i niemieckim. Słuchaliśmy także wykonań w innych językach. Czytaliśmy ciekawostki w języku angielskim o krajach, do których wysyłaliśmy kartki. Graliśmy w interaktywne gry, np. http://edl.ecml.at/Portals/33/game/talktome.html Zobaczyliśmy także, jak Dzień Języków jest obchodzony za granicą, poznaliśmy inne kultury, obyczaje oraz tradycje.
Izabela Mielniczek

Europejski Dzień Języków w naszej szkole:

European Day

 

 Nasze kartki wysłane do szkół z projektu:

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Personalize your own slideshow


Życzenia po polsku i angielsku - klasa 4C:

Wirtualna galeria prac z zagarnicy:
Kartki, które otrzymała szkoła z Hiszpanii.


Click to play this Smilebox collage
Create your own collage - Powered by Smilebox
Free picture collage personalized with SmileboxPanie Janie śpiewane przez naszych uczniów:

Panie Janie w języku hiszpańskim, przesłane ze szkoły CEIP Barrufet w Sant Boi de Llobregat, Hiszpania 
 
STOPKA