SP1 Aktualności Dzień Głośnego Czytania piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10988732

-------------------------------------

 BHP
Dzień Głośnego Czytania

   29 września to Dzień Głośnego Czytania. To święto ma w naszym kraju już 13-letnią tradycję, zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest propagowanie głośnego czytania, które rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo oraz buduje więzi między rodzicami a dziećmi. Dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija też zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Tak spędzony wspólnie z dzieckiem czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej rozwiązywać problemy wieku nastoletniego.
   Tego dnia tej krajowej akcji w naszej szkole towarzyszyło również celebrowanie 120. rocznicy urodzin Marii Kownackiej, której święto przypadało we wrześniu. Autorce poświęcono wystawę książek i informacji o jej życiu oraz twórczości. Wystawę wzbogaciły Plastusie wykonane własnoręcznie przez uczniów klasy I f.
   W bibliotece i świetlicy szkolnej odbyło się głośne czytanie książek Marii Kownackiej pt. Plastusiowo i Rogaś z Doliny Roztoki. Dzieci starsze czytały młodszym, doskonaląc technikę czytania, zaś słuchający mogli poznać przygody bohaterów tych książek.
Przedłużmy to święto na wszystkie dni roku!
Jolanta Koch


fot. Jolanta Koch i Joanna Naumik
 
STOPKA