SP1 Aktualności Sprzątanie Świata 2014 piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10995804

-------------------------------------

 BHP
Sprzątanie Świata 2014

   W piątek, 19 września 2014 r. uczniowie JEDYNKI wzięli udział w ogólnopolskiej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Klasy I-III dbały o czystość wokół szkoły, zaś uczniowie klas IV-VI sprzątali teren przy ul. Paderewskiego. Pogoda dopisała, choć miało padać. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy, dzieci ścigały się, kto zbierze więcej śmieci.
   Warto w tym miejscu przypomnieć, iż dbanie o czystość środowiska powinna objawiać się codziennie, nie tylko „od święta”, w dni, kiedy w sposób szczególny o niej pamiętamy. Chcemy z radością, bez nerwów iść na spacer? Chcemy nacieszyć oczy pięknem otaczającej przyrody? Nie wyrzucajmy drobnych śmieci na chodnik, trawnik lub w inne miejsca. Czyste ulice i parki pozwolą nam na spokojny wypoczynek. Owe ulice, trawniki, parki nie są własnością jakiejś nieznanej nam osoby – to my jesteśmy ich właścicielami, to są nasze chodniki, parki, trawniki. I to od nas zależy, czy będą czyste!
Piotr Pałac i Cezary Sułkowski

fot. Edyta Talarowska i Cezary Sułkowski

 
STOPKA