SP1 Aktualności Europejski Dzień Języków Obcych – świętujemy z całą Europą czwartek, 18 stycznia 2018
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7124229
Europejski Dzień Języków Obcych – świętujemy z całą Europą PDF Drukuj Email

   Już 26 września będziemy obchodzić Europejski Dzień Języków Obcych (EDJ). To coroczne święto zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. W ramach obchodów Dnia Języków uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie europejskiej współpracy szkół – eTwinning (projekt – „Let’s celebrate the European Day of Languages together”). Będziemy świętować wspólnie z innymi krajami! Spotkamy się wirtualnie podczas wideo spotkania. Zamierzamy także wymienić się pocztówkami z życzeniami oraz nagraniami piosenek. Będzie można nauczyć się pierwszych słów i zwrotów w rzadziej nauczanych językach, takich jak portugalski, grecki czy hiszpański. Planujemy szereg ciekawych zajęć językowych pozwalających poznać kulturę, obyczaje oraz tradycje poszczególnych krajów. Jak co roku, zorganizujemy także apel poświęcony Dniu Języków.
Izabela Mielniczek