SP1 Aktualności Warsztaty Samorządowe Klas Piątych piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014643

-------------------------------------

 BHP


Warsztaty Samorządowe Klas Piątych

   W piątek, 30 maja 2014 r., odbyły się w naszej szkole Warsztaty Samorządowe Klas Piątych. Miały one na celu przybliżenie dzieciom pojęć związanych z samorządnością oraz stanowić zachętę do włączenia się w przyszłym roku szkolnym w prace Samorządu Uczniowskiego, jak również zachętę do czynnego udziału w przyszłym życiu politycznym.
   Pani Iwona Szczuka, pani Edyta Talarowska oraz pan Piotr Pałac wystąpili na początku w Paradzie Oszustów. Zabawa polegała na tym, iż każdy próbował przekonać uczniów do swojej definicji danego pojęcia, ale tylko jedna osoba mówiła prawdę. Dzieci nie miały problemów z poprawnym podawaniem właściwych definicji, oszuści, widać, byli mało przekonujący :-) Pracowano także w grupach, uczniowie zapisywali, jaki powinien być ich reprezentant w samorządzie, jakimi cechami powinien się odznaczać, tworzyli również programy wyborcze.
   W międzyczasie wystąpiły uczennice, które w bieżącym roku szkolnym tworzą Samorząd Uczniowski. Opowiedziały one zebranym, na czym polega praca w SU. Energii do pracy dawały smaczne cukierasy - nagroda za poprawne odpowiedzi oraz za pracę w grupach.
   Na koniec, z racji tego, iż 30 maja był w naszej szkole Dniem Sportu, zadbano o fizyczną stronę piątoklasistów, choć większy udział miał w tym jednak intelekt: dzieci rzucały do siebie pięcioma woreczkami na raz, zapamiętując kolejność rzutu oraz imię osoby, do której kierowali rzut.
   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Iwona Szczuka, Edyta Talarowska, Piotr Pałac
fot. Piotr Pałac
 
STOPKA