SP1 Aktualności I MIEJSCE TRZECIOKLASISTÓW W TURNIEJU „ZŁOTA NUTKA” niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999535

-------------------------------------

 BHP
I MIEJSCE TRZECIOKLASISTÓW W TURNIEJU „ZŁOTA NUTKA”

   W środę 28 maja 2014 r. w sali widowiskowej Luna odbył się XIV Turniej Muzyczny Trzecioklasistów „Złota Nutka”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 5 w Żarach. Do rywalizacji przystąpiło sześć szkół: SP2, SP3, KSP, SP5, SP8, SP1. Wszyscy świetnie się przygotowali do „walki”. Drużyny wyśmienicie odpowiadały na zagadki muzyczne związane z operą, baletem, filharmonią, śpiewały piosenki do ilustracji, odpowiadały na pytania dotyczące rodzajów głosów ludzkich, rozpoznawały nucone przez zawodnika z drużyny melodie, rozpoznawały nutki solmizacyjne itp. Plastycy namalowali piękne ilustracje inspirowane muzyką operową. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły również występy kibiców, którzy artystycznie i pomysłowo zaprezentowali koncert, balet lub musical. Występ baletnic z naszej szkoły na pewno pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników. Dziewczyny tańczyły do baletu „Jezioro łabędzie”, następnie do różnych rytmicznych i bardzo popularnych polskich piosenek.
   Uczennice z naszej szkoły były najlepsze. Pokonały wszystkich zawodników. Gratulujemy! Nagrodę „Złotą Nutkę” oraz słodycze wręczyła pani Małgorzata Stodulska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Żarach.
Monika Majerska


fot. Monika Majerska
 
STOPKA