SP1 Aktualności Próba czterech żywiołów w Gromadzie Zuchowej „Wielcy Badacze Świata” wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11025275

-------------------------------------

 BHP


Próba czterech żywiołów w Gromadzie Zuchowej „Wielcy Badacze Świata”

   29.05.2014 r. zuchy z Gromady Zuchowej „Wielcy Badacze Świata” zostały poddane próbom czterech żywiołów na znak walki ze słabościami i stawania się lepszym. Każda z tych prób wymagała od wszystkich i od każdego z osobna niecodziennego wysiłku, odwagi i uporu w dążeniu do wyznaczonego przez siebie celu. Ponadto, każde z nich wypiło miksturę prawdomówności na znak mówienia zawsze prawdy. Podczas biegu dzieci postępowały zgodnie z Prawem Zucha:
  1. Zuch kocha Boga i Polskę.
  2. Zuch jest dzielny.
  3. Zuch mówi prawdę.
  4. Zuch pamięta o swoich obowiązkach.
  5. Wszystkim z zuchem jest dobrze.
  6. Zuch stara się być coraz lepszy.

   Swą postawą i słowem zasłużyły na wstąpienie w szeregi Związku Harcerstwa Polskiego. „Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha” powiedziały następujące dzieci: Martyna Bartkowiak, Marta Biedziuk, Jakub Chołowienko, Wiktoria Drgas, Natalia Głowacka, Julia Maj, Jakub Nuckowski, Aleksandra Surowiec, Paulina Szczerbińska, Maria Ujazdowska.
   Ten wspaniały dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.
Druhna Emilia Drgas

   Drużyna Zuchowa w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach działa od listopada 2013 r. Powstała z inicjatywy harcmistrza Mirosława Zengiela. Opiekę nad nią sprawuje podharcmistrz Emilia Drgas. W ciągu roku dzieci zdobywały kolejne sprawności, uczestniczyły w uroczystościach szkolnych i państwowych. Gratuluję wszystkim Zuchom i życzę zdobywania kolejnych sprawności.
   Dziękuję hm Mirosławowi Zengielowi i phm Emili Drgas za przygotowanie uczniów do tak wspaniałej uroczystości, a rodzicom dziękuję za pomoc i zaangażowanie w działalność drużyny zuchowej.
Wicedyrektor szkoły
Honorata Kryszewska

fot. Honorata Kryszewska
 
STOPKA