SP1 Aktualności Międzyszkolny Turniej Pięknego Czytania piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10995807

-------------------------------------

 BHP
Międzyszkolny Turniej Pięknego Czytania

   Dnia 24 maja 2014 r. w MBP w Żarach odbył się Międzyszkolny Turniej Pięknego Czytania. Do rywalizacji stanęli uczniowie żarskich podstawówek. W konkursie brali udział najlepiej czytający uczniowie, wyłonieni w Szkolnych Konkursach Pięknego Czytania w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III i IV oraz V i VI. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Urban z klasy IV a oraz Daria Wojtysiak z kl. VI b.
   Celem konkursu było krzewienie umiejętności używania pięknej polskiej mowy i zachęcenie dzieci do głośnego czytania. W pierwszym etapie konkursu uczniowie czytali tekst wybrany samodzielnie i przygotowany przed eliminacjami. W drugim etapie uczestnicy konkursu otrzymali do przeczytania nowy, nieznany tekst. Jury oceniało uczniów, biorąc pod uwagę następujące kryteria: poprawność, wyrazistość, płynność, intonację, akcent, stosowanie interpunkcji oraz wyraz artystyczny.
  Nasze uczennice zaprezentowały się znakomicie, a Daria Wojtysiak zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Gratulujemy!!!
Jolanta Koch

alt alt
alt alt
alt alt
alt alt
alt alt
alt alt
alt alt
alt alt
fot. Jolanta Koch
 
STOPKA