SP1 Aktualności Na Dzień Mamy niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10998927

-------------------------------------

 BHP
Na Dzień Mamy

   Myślę, że 26 maja powinien się zwać Dniem Mamy. Słowo "mama" bardziej oddaje to, kim ona jest dla nas. No właśnie, kim jest? Przede wszystkim to ktoś pierwszy, towarzyszy nam bowiem już przez dziewięć miesięcy, gdy, bezpieczni, przebywamy w jej brzuchu. Troszczy się i martwi. Potem nas rodzi, wychowuje, dba, towarzyszy do końca. Nie czekajmy z miłością do 26 maja, nie czekajmy z miłością i szacunkiem do jej starości. To za późno. O wiele za późno. Bardzo za późno. Spójrzmy na siebie i swoje życie z oddali, zobaczmy nieprzespane noce, łzy, wózek wnoszony po schodach, zmartwienia z powodu naszych ocen czy zachowania, zobaczmy wyprasowane ubrania, ugotowane obiady, posprzątane mieszkania, wreszcie zobaczmy, jak pilnuje naszych dzieci. Jest obecna w całym życiu. Więc? Rzuć wszystko i idź jej powiedzieć, że dziękujesz, że ją kochasz. Teraz! Niech Ci towarzyszy ta melodia (jak poszukasz, to znajdziesz tłumaczenie w sieci):
 

Piotr Pałac 
STOPKA