SP1 Aktualności Klasowy Konkurs Czytania w 1 a środa, 22 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11009448

-------------------------------------

 BHP


Klasowy Konkurs Czytania w 1 a

   Dnia 8 maja 2014 r. w klasie 1a odbyła się lekcja otwarta z udziałem rodziców, w czasie której odbył się Klasowy Konkurs Czytania. Składał się on z 3 etapów, wzięło w nim udział 12 uczniów.
   W pierwszym etapie dzieci odpowiadały na pytania po cichym przeczytaniu tekstu. Drugi etap to prezentacja dowolnych fragmentów książek przygotowanych przez uczniów.
   Po tym etapie jury, czyli zebrani rodzice wraz z wychowawcą, wyłonili 8 uczestników, którzy czytali nieznany wcześniej tekst, przygotowany przez nauczyciela. Walka była zacięta, szczególnie o II i III miejsce. Po dogrywce wyłoniono zwycięzców.
   Bezkonkurencyjny okazał się Adam Sobczak, który zdobył komplet punktów – 30. Drugie miejsce z wynikiem 29 pkt. zajął Mateusz Pasławski. Na miejscu trzecim uplasowali się Dawid Najdek i Dawid Kiziok.
   Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa i zakładki. Lekcja była emocjonująca i dała rodzicom możliwość skonfrontowania umiejętności ich pociech z innymi dziećmi. Najważniejsza jednak była wspólna zabawa i pokazanie dzieciom - zgodnie z przyświecającym mottem tego konkursu – że: „Książka jest jak mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”.
Wychowawca klasy 1a
Ewa Siatkowska

fot. Ewa Siatkowska
 
STOPKA