SP1 Aktualności TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2014 piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10993980

-------------------------------------

 BHP
TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2014

W trzecim tygodniu marca obchodziliśmy Tydzień Języka Angielskiego!  

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w ciekawych konkursach i wydarzeniach:


1. Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii, który Irlandczycy obchodzą hucznie 17 marca na całym świecie. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły odkrywali kulturę krajów anglojęzycznych. Jedną z popularnych tradycji związanych z Dniem Świętego Patryka jest noszenie w tym dniu ubrań w kolorze zielonym - narodowej barwie Irlandii. Zieleń to symbol pełnego traw krajobrazu tej wyspy - oraz koniczyny, rośliny kojarzonej właśnie ze Świętym Patrykiem. Na lekcjach angielskiego dzieci poznały informacje dotyczące Irlandii oraz obchodów tego święta, rozszerzając przy tym słownictwo w języku angielskim, a także poznały legendę o irlandzkim skrzacie – Leprechaunie. 
fot. Karolina Wojtiuk
 
2. BINGO Master – wiosenny konkurs z języka angielskiego dla klas II przeprowadzony 17 marca. Spośród 25 zgłoszonych uczestników została wyłoniona trójka najlepszych. Oto zwycięzcy:

I miejsce - Martyna Góra (kl. II b)
II miejsce - Kornelia Kostecka (kl. II b)
III miejsce - Emilia Mazurkiewicz (kl. II c)
fot. Karolina Wojtiuk
 
3. Dzień rymowanek w klasach trzecich - trzecioklasiści uczyli się rymowanek po angielsku. Poznane rymowanki prześlemy uczniom z naszych partnerskich szkół z programu eTwinning. Na zajęciach, podczas zabaw w języku angielskim, dzieci mogły otrzymać balony z rymowanką po angielsku w środku. Nagrody dla trzecioklasistów przygotowali uczniowie z klasy VIa. 
fot. Izabela Mielniczek
 
4. Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - sprawdzający wiadomości o Wielkiej Brytanii, Irlandii Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz Australii, który odbył się 21 marca. Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Adam Pawłow (kl. VI c)
II miejsce ex aequo – Marta Świdkiewicz i Wiktoria Świątkiewicz (kl. VI c)
IV miejsce – Aleksandra Bujakowska (kl. VI c)
V miejsce – Matylda Jeleń (kl. IV a) 
fot. Karolina Wojtiuk
 
5. Projekty plastyczne – klasy IV i VI miały za zadanie przedstawić projekty o krajach anglojęzycznych, tworząc plakaty ukazujące najważniejsze informacje o wybranych miejscach w języku angielskim i polskim. Uczniowie zgłębiali również wiedzę o państwach, z którymi nasza szkoła współpracuje w ramach programu eTwinning
fot. Karolina Wojtiuk, Izabela Mielniczek
 
6. English is fun! – potyczki z języka angielskiego dla klas VI w ramach Dnia Otwartego SP 1, zorganizowane 20 marca 2014 r.

I miejsce ex aequo zajęły klasy VI b i VI c.
II miejsce przypadło klasie VI a. 
fot. Karolina Wojtiuk
 
7.
Współpraca ze szkołą z Chorwacji - pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach projektowych, pt. „My favourite T-shirt” („Moja ulubiona koszulka”). Współpracowali przy tym z uczniami z Chorwacji. Uczniowie klas I przyszli do szkoły w swoich ulubionych koszulkach. Na zajęciach angielskiego starali się odwzorować wygląd koszulki na szablonie. Następnie przedstawili swoją pracę opisując koszulkę po angielsku. Później obejrzeliśmy film uczniów z Chorwacji. Zrobiliśmy podobną prezentację naszych prac i wysłaliśmy kolegom z zagranicy. Poniżej możecie porównać nasze koszulki z tymi z Chorwacji.
Karolina Wojtiuk, Izabela Mielniczek
fot. Izabela Mielniczek

     Prace uczniów z Chorwacji:

        


     Prace naszych uczniów:
 
 

 
STOPKA