SP1 Aktualności Maskotka z Norwegii w naszej szkole niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999303

-------------------------------------

 BHP
Maskotka z Norwegii w naszej szkole

   W ramach projektu eTwinning wymieniamy maskotki z kilkunastoma krajami z całej Europy. Już jakiś czas temu gościliśmy w naszej szkole maskotkę z Norwegii. Był to łoś o imieniu Elgi. Przyjechał z dziennikiem podróży i paszportem, z którego dowiedzieliśmy się, że dotychczas odwiedził Słowację i Grecję. W naszej szkole spędził prawie dwa miesiące. Łoś uczył dzieci języka angielskiego, uczniowie, między innymi, poznali piosenkę „Up and down”, którą w nagraniu poniżej wykonuje klasa 3B. Nagranie to przesłaliśmy kolegom z projektu. Zabawna maskotka poznała u nas także inne łosie, Żarusie – maskotki Żar, udostępnione przez sympatyczne panie z sekretariatu. Na zajęciach koła językowego dzieci pracowały nad przedstawieniem, w którym główną rolę odegrał pluszak. Wykorzystana metoda dramy bardzo spodobała się uczniom, stworzyli oni na jej podstawie interaktywną książeczkę 3D w języku angielskim o wymyślonych losach Elgiego. Ową książeczkę możecie obejrzeć poniżej. Pluszak uczył dzieci nie tylko języka angielskiego, ale także geografii i podstawowych informacji na temat Norwegii. Uczniowie zabierali także łosia do domu, gdzie wspólnie spędzali czas z zabawką. Na blogu koła języka angielskiego zamieszczali zdjęcia i relacje z pobytu, ćwicząc pisanie w języku angielskim i polskim. Zachęcam do zapoznania się z blogiem: http://kidblog.org/Klasaa/
Izabela Mielniczek
nauczyciel j. angielskiego

Książeczka 3D o wymyślonych losach Elgiego stworzona przez uczniów SP1: 


Klasa 3B śpiewająca piosenkę “Up and down” z łosiem z Norwegii: fot. Izabela Mielniczek

 
STOPKA