SP1 Aktualności Szkolny Konkurs Recytatorski piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10994055

-------------------------------------

 BHP
Szkolny Konkurs Recytatorski

   W czwartek, 23 stycznia 2014 r., odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział aż 26 osób! Bardzo nas to ucieszyło, martwiliśmy się bowiem, iż sztuka żywego słowa, sztuka pięknej recytacji i, poniekąd, aktorstwa, zamiera.  
   Dwa tygodnie wcześniej zorganizowaliśmy dla dzieci warsztaty, podczas których zapoznaliśmy je z zasadami recytacji utworów lirycznych, wykonywaliśmy także ćwiczenia, które usprawniają części ciała odpowiedzialne za mowę. Staraliśmy się również recytować Lokomotywę Juliana Tuwima, uwzględniając różnego rodzaju uczucia i emocje. Każdy z uczestników spotkania wybrał wiersz, który mu się podobał, który odpowiadał jego zainteresowaniom i temperamentowi. 
   Poziom zaprezentowany przez uczniów był bardzo wysoki. Recytacji towarzyszyły ogromne emocje. Publiczność śmiała się i smuciła, wszystko w zależności od utworu, który prezentowano. 
   Do kolejnego, miejskiego etapu konkursu dostały się następujące osoby: Aleksandra Urban z kl. IVa, Martyna Komenda z kl. IVb, Wiktoria Kołpaczek z kl. IVc oraz Aleksandra Sinkiewicz z kl. VIc. 
   Gratulujemy, dziękujemy wszystkim uczestnikom, publiczności oraz mamie jednej z uczennic, która zgodziła się zasiadać w jury. 
   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Piotr Pałac, Iwona Szczuka, Edyta Talarowska

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA