SP1 Aktualności Podsumowanie ROKU TUWIMA w Gimnazjum nr 2 poniedziałek, 27 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11024136

-------------------------------------

 BHP


Podsumowanie ROKU TUWIMA w Gimnazjum nr 2

   W czwartek, 19 grudnia 2013 r. klasa VIa wraz z nauczycielem języka polskiego, p. P. Pałacem, wzięła udział w niezwykle ciekawym i inspirującym spotkaniu, podczas którego p. Jolanta Kozińska, nauczycielka języka polskiego i biblioteki (która nie tak dawno pracowała także w naszej szkole) dokonała prezentacji postaci jednego z najwybitniejszych poetów polskich – Juliana Tuwima. Poeta ten kochał język polski, często eksperymentował ze słowami, był bardzo wyczulony na ich brzmienie. W roku 2013 upłynęły dwie ważne rocznice związane z postacią autora Lokomotywy: sześćdziesięciolecie śmierci poety i stulecie jego debiutu literackiego, dlatego też ustanowiono go ROKIEM TUWIMA.
   Ciekawy i nowoczesny przekaz wiedzy, atmosfera kawiarenki, pyszne ciastka, ciepła herbata oraz obecność gimnazjalistów sprawiły, iż spotkanie zostało przez wszystkich uznane za niezwykle udane. VIa podziękowała za gościnę śpiewem kolędy PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM :-) 
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA