SP1 Aktualności Szkolny turniej szachowy poniedziałek, 27 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11024107

-------------------------------------

 BHP


Szkolny turniej szachowy

   Dnia 2 grudnia 2013 roku w świetlicy odbył się szkolny turniej szachowy. Szachy to gra z tradycjami, kształcąca umiejętność logicznego myślenia, ucząca odpowiedzialności za swoje posunięcia i właściwego zachowania w sytuacji zarówno wygranej, jak i przegranej partii. Jest świetną alternatywą dla gier komputerowych i doskonałym sposobem na długie zimowe wieczory.  
   Rozgrywki przebiegały w trzech kategoriach:  
  •   chłopców klas I-III  
  •   chłopców klas IV-VI  
  •   dziewcząt klas I-VI  

   Łącznie w turnieju brało udział 15 uczniów z klas I – V. Zwycięzcami w swoich kategoriach zostali odpowiednio:  
  •    Mateusz Pasławski z kl. Ia  
  •    Dominik Kominek z kl. Vb  
  •    Oliwia Różewicz z kl. IVa  

   Cały turniej przebiegał w skupieniu i w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji, partie rozgrywane były według zasady „każdy z każdym”. Na zakończenie wszyscy szachiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Wymiernym efektem turnieju szkolnego było to, że czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w mikołajkowym turnieju szachowym zorganizowanym w Zespole Szkół Katolickich w dniu 7.12.2013 r. Dominik Kominek zajął w nim wysokie, 4. miejsce.  
   G r a t u l u j e m y!
Andrzej Woźniak

fot. Andrzeja Woźniak
 
STOPKA