SP1 Aktualności Lekcja czytania niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999344

-------------------------------------

 BHP
Lekcja czytania

   W dniu 12 grudnia 2013 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły spotkali się uczniowie klasy 2c z wychowawcą p. G. Ćwikłą i uczniowie klasy 6b z nauczycielem języka polskiego p. P. Pałacem.  
   Celem spotkania była „mała konfrontacja”. Dotyczyła ona głośnego czytania utworów Juliana Tuwima. Uczniowie mieli okazję kolejny raz stwierdzić i doświadczyć, że właśnie dzięki ćwiczeniu techniki czytania: płynności, dynamiki, dykcji, a przede wszystkim odpowiedniej intonacji czytamy teksty ze zrozumieniem. Jest to niewątpliwie przepustka do sukcesu na każdym poziomie nauczania i w zakresie każdego przedmiotu.  
   Chętne dzieci losowały tytuły wierszy Juliana Tuwima ze zbioru „Wiersze J. Tuwima”. W taki właśnie sposób, zarówno uczniowie klasy drugiej jak i szóstej, mogli poczuć niezwykłą moc słów poety, poczuć radość z zabawy słowami i zastanowić się nad korzyściami płynącymi z obcowania z poezją. Wypowiedzi „lektorów” na ten temat były bardzo dojrzałe – zarówno tych starszych jak i młodszych.  
   Na koniec nauczyciele skorzystali z okazji i z radością zamienili się z uczniami rolami czytając wiersze „Lokomotywa” i „Dżoncio”.
Grażyna Ćwikła

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA