SP1 Aktualności FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014668

-------------------------------------

 BHP


FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI
   
Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy SZLACHETNA PACZKA.
   Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy - by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje.
   W naszej szkole akcję prowadziła świetlica szkolna. Do zbiórki darów włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz oddział przedszkolny funkcjonujący w SP 1. Finał akcji miał miejsce 6 grudnia. Zebrane dary zapakowaliśmy do 17 kartonów, które oznaczyliśmy specjalnymi kodami wybranej rodziny i przekazaliśmy do magazynu.
   Wynik przeprowadzonej akcji udowodnił jak wielkie pokłady wrażliwości na społeczne problemy drzemią w naszych wychowankach. Dzięki zaangażowaniu wielu bezinteresownych ludzi kolejna rodzina będzie przeżywać radosne święta. Społeczność naszej szkoły po raz kolejny zdała egzamin z wrażliwości na potrzeby innych. 
Małgorzata Łukowska, Jolanta Koch

fot. Małgorzata Łukowska
 
STOPKA