SP1 Aktualności POZNAJEMY OJCOWIZNĘ KRESOWĄ wtorek, 21 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11004266

-------------------------------------

 BHP
POZNAJEMY OJCOWIZNĘ KRESOWĄ

   Dnia 6 grudnia 2013 roku w Muzeum Kresowym w Żarach odbyło się podsumowanie VI Wojewódzkiego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę Kresową i Budujemy Makiety Zabytków Kresowych, którego organizatorami byli:
- Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich w Żarach,
- Lubuski Kurator Oświaty w Gorzowie Wlkp. i Oddział w Żarach,
- Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Zielonej Górze,
- Burmistrz Miasta Żary, Burmistrz Miasta Łęknica,
- Starostwo Powiatu Żarskiego.

   Hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmiało: „Z Kresów Wschodnich na Kresy Zachodnie – losy wybranej Rodziny”. Miało ono na celu pogłębienie wiedzy o historii, geografii, życiu społecznym, kulturze, polskim dziedzictwie narodowym Kresów; budowanie więzi międzypokoleniowych, odnajdywanie najbliższych (krewnych, sąsiadów, znajomych) – osób czasem nieznanych o bogatym życiorysie, zasługach dla Polski; popularyzowanie ich historii, kształtowanie patriotycznych postaw przywiązania do Ojczyzny; szacunku i tolerancji dla innych narodów i kultur.
   Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych (skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych). Z naszej szkoły wzięło udział 7 uczniów: Aleksandra Urban - kl. IV a, Kinga Dowjat - kl. IV a, Julia Niedzielan - kl. IV a, Marcelina Krzyżanowska - kl. IV a, Natalia Kłobut - kl. VI a, Piotr Bojakowski - kl. VI b, Ignacy Salamon - kl. VI b. Uczniowie biorący udział w konkursie podjęli się wykonania makiety, jak również napisania prac literackich.
   Komisja Konkursowa za pracę literacką w kategorii szkół podstawowych przyznała tytuł Laureata i I miejsce Piotrowi Bojakowskiemu z kl. VI b - „Dzieje mojej rodziny. Tradycje i zwyczaje” oraz III miejsce – Julii Niedzielan z kl. IV a - „Kresowe dzieje mojej rodziny”, a także wyróżnienia: Kindze Dowjat z kl. IV a, - „Wojenne losy mojej babci” i Marcelinie Krzyżanowskiej z kl. IV a, - „Historia mojej babci”.
   Pozostali uczniowie otrzymali podziękowania za udział w konkursie.
 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!  
Bożena Masłowska

fot. Bożena Masłowska


TESTY  SZÓSTOKLASISTY  ON-LINE


 
STOPKA