SP1 Aktualności Mikołajkowo-bożonarodzeniowa wycieczka kl.3a i 3d piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11013627

-------------------------------------

 BHP


Mikołajkowo-bożonarodzeniowa wycieczka kl.3a i 3d

   Dnia 6 grudnia klasy 3a i 3d pod opieką p. M. Majerskiej, p. K. Król, p. M. Rupali i p. K. Ardelli, mimo niesprzyjającej aury, wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Kluczewa k/Wolsztyna - do Starej Chaty u Kowala.
   „Wujek Krzysiu”, jak kazał się nazywać właściciel gospodarstwa agroturystycznego, potrafił ciekawie i skutecznie zadziwiać dzieci swoimi opowieściami. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem poznawali staropolskie tradycje, w których wyrastały kolejne pokolenia na wsi. Wśród poznanych umiejętności można wyróżnić chociażby takie jak przędzenie wełny czy robienie masła. Uczniowie poznali tajniki pracy kowala w kuźni, przy czym widzieli, jak wykuwa się podkowy, zobaczyli żelazko z „duszą”, a także poznali sposób jego funkcjonowania. Każda klasa otrzymała na pamiątkę „podkowę szczęścia”.
   Atrakcją była Wigilia, robienie ozdób choinkowych, pokaz zdobienia bombek, strojenie drzewka i wspólne kolędowanie z Mikołajem.
   Wielką frajdą były również niezwykłe zabawy podwórkowe na drewnianych hulajnogach i różnych pojazdach połączone z karmieniem kóz, owiec i królików. 
Kazimiera Ardelli

fot. Monika Majerska
 
STOPKA