SP1 Aktualności Wizyta Świętego Mikołaja albo cała prawda na temat śniegu! niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10998987

-------------------------------------

 BHP
Wizyta Świętego Mikołaja albo cała prawda na temat śniegu!

   W piątek, 6 grudnia, naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Jego wizyta zawsze budziła w uczniach spore emocje. Na twarzach dzieci gości wówczas uśmiech, lekcje wydają się być krótsze, a nauczyciele mniej wymagający.
   Mikołaj pytał uczniów, czy wiedzą, co jest w życiu najważniejsze. Padały różne odpowiedzi, wszystkie trafne. Jednak Święty miał coś innego na myśli - zaznaczył, iż najważniejsze w życiu jest to, by nikt nigdy nie był przez nas smutny, by nikt przez nas nie płakał. Ujawnił on także prawdę na temat śniegu. Otóż, jak się okazuje, nie powstaje on w chmurach, nie jest wynikiem działania praw natury. Mikołaj powiedział, iż jeszcze w listopadzie odwiedził Pana Boga i, co dziwne, był On smutny. Nasz gość zapytał Wszechmogącego, dlaczego się smuci. Ten odrzekł: „Patrzę na Ziemię i widzę, że jest ona szara, ciągle pada deszcz, tworzy się błoto, wieje zimny wiatr, zwierzęta zapadły w sen zimowy, nie napawa to optymizmem. Nie mogę na to pozwolić. Rozkażę aniołom, aby zrzuciły na świat pióra ze swych skrzydeł. Ziemia stanie się biała, zostanie przykryte to, co szare i nieprzyjemne, na twarzach ludzi pojawi się uśmiech – i ja również stanę się weselszy”. Trzeba przyznać, Mikołaj zaskoczył nas swoją opowieścią. Inaczej teraz będziemy patrzeć na śnieg.
   Potem Święty, bez względu na to, czy ktoś był grzeczny, czy niegrzeczny (Mikołaj nie pamięta złego, woli widzieć w każdym tylko dobro, nawet jeśli jest go bardzo mało), wręczył dzieciom paczki.
   Do zobaczenia za rok! Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA