SP1 Aktualności Maskotka z Grecji wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028304

-------------------------------------

 BHP


Maskotka z Grecji
 
   W ramach współpracy międzynarodowej wymieniamy się maskotkami z innymi europejskimi krajami. Pluszak z SP 1 pojechał do Hiszpanii, a pierwsza maskotka, która odwiedziła naszą szkołę, przyjechała z Grecji. Był to muł o imieniu Carry. Carry uczył nowych słówek podczas lekcji języka angielskiego. Razem z sympatycznym zwierzakiem dzieci dowiedziały się także, gdzie jest Grecja, jak wygląda jej flaga itp. Uczniowie poznali również grecki taniec sirtaki, znany z filmu Grek Zorba. Pierwszoklasiści tańczyli „zorbę”, utrwalając i ucząc się nowych angielskich słów. Film z lekcji wysłaliśmy do dzieci z Grecji, które także mają zatańczyć i przekazać nam swój film. Od Greków dostaliśmy już bajkę o upartym mule i sirtaki, która w zabawny sposób przybliżyła dzieciom kulturę tego kraju. W czasie zajęć koła języka angielskiego dzieci stworzą prezentację w tym języku o wizycie maskotki w SP 1 w Żarach. Zachęcam również do obejrzenia naszego plakatu interaktywnego o pluszaku z Grecji, filmów oraz zdjęć.
Izabela Mielniczek
nauczycielka j. angielskiego

fot. Izabela Mielniczek
      

 
STOPKA