SP1 Aktualności Finał akcji „Włącz Eco Wyobraźnię” niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999088

-------------------------------------

 BHP
Finał akcji „Włącz Eco Wyobraźnię”

   Dnia 15 listopada 2013 r. odbyło się podsumowanie akcji „Włącz Eco Wyobraźnię”, której organizatorami były Zakład Gospodarki Komunalnej – Organizacja Odzysku Biosystem SA z Krakowa oraz Urząd Miasta Żary i Kronopol.
   Akcja rozpoczęła się na terenie Żar 21 października i trwała do 8 listopada br., zgodnie ze swoim harmonogramem. Jej głównym celem była zbiórka baterii i akumulatorów oraz uczestnictwo w konkursach: fotograficznym, plastycznym i technicznym.
   Podczas Finału Akcji nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów i rozdanie nagród. Nasza szkoła wystawiła do konkursu technicznego trzy prace z klas I-III i trzy z klas IV-VI. Zwycięzcami zostali uczniowie Kinga Dowjat i Paweł Bojakowski.
   Urozmaiceniem uroczystości były przedstawienia różnych grup wiekowych o treści ekologicznej. Nasza szkoła przygotowała przedstawienie pt. „Nie tylko dzieci segregują śmieci” i piosenkę „Śmieciu, precz”. Dodatkową atrakcją były gry i zabawy sportowo-muzyczne, w których uczniowie bardzo chętnie brali udział i otrzymywali ciekawe nagrody.
   Dane Akcji:
   Zebrano 1173,5 kg baterii, w tym SP 1 - 80kg. W ten sposób ocaliliśmy wspólnie 47,5 tys. m3 gleby i 19 mln litrów wody. To wielki sukces! Okazało się, że zebraliśmy najwięcej baterii spośród wszystkich regionów Polski.
   Dziękuję nauczycielom i rodzicom, którzy zaangażowali się w Akcję.
   Dziękuję też pani Kazimierze Ardelli za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do Finału Akcji.
Wicedyrektor szkoły
Honorata Kryszewska

fot. Honorata Kryszewska
 
STOPKA