SP1 Aktualności Interaktywne lekcje o Halloween wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028450

-------------------------------------

 BHP


Interaktywne lekcje o Halloween

   Halloween, czyli Wigilia Wszystkich Świętych (ang All Hallows' Eve), jest najhuczniej obchodzone w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii 31 października w nocy przed dniem Wszystkich Świętych. To pogańskie święto wywodzące się z kultury celtyckiej jest obowiązkowym elementem lekcji języka anielskiego jako uzupełnienie wiedzy o krajach anglojęzycznych.

   Uczniowie poznali genezę tego święta, zwyczaje z nim związane oraz Halloween’owe słownictwo w różnorodnych zadaniach i grach interaktywnych. Mieli również okazję zobaczyć film ukazujący, w jaki sposób obchodzi się Halloween w Wielkiej Brytanii.
Karolina Wojtiuk
fot. Karolina Wojtiuk
 
STOPKA