SP1 Aktualności Pierwszaki w indiańskiej wiosce Wokini piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014572

-------------------------------------

 BHP


Pierwszaki w indiańskiej wiosce Wokini

   8 października, po uroczystym pasowaniu, wszyscy uczniowie klas pierwszych, razem ze swoimi wychowawczyniami, pp. E. Siatkowską, W. Półtorak, I. Olszańską oraz K. Rewaj pojechali na wycieczkę do Przemkowa.
   Zwiedzili tam wioskę indiańską, wysłuchali fascynujących indiańskich legend oraz brali udział w grach i zabawach, nauce tańca i pieśni Indian.
   Wszystko odbywało się w scenerii Dzikiego Zachodu wśród malowniczych indiańskich namiotów „tipi”, w których znajdują się misternie wykonane przedmioty: stroje, broń, sprzęty codziennego użytku.
   Gry i zabawy, w jakich uczestniczyli uczniowie to ćwiczenia, które przygotowywały dzieci i młodzież w dawnych czasach do dorosłego życia. Każdy miał okazję spróbować swoich sił we wszystkich indiańskich konkurencjach. Nasi podopieczni wysłuchali też opowieści przy akompaniamencie prawdziwego indiańskiego fletu.
   Poznając życie i kulturę Indian, dzieci uczyły się szacunku do przyrody, zwierząt, dbania o Ziemię, którą ten lud traktował jak matkę.
   Było również ognisko, w trakcie którego pomalowano dzieciom twarze w barwy wojenne, na znak zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych, by zostać Indianinem. Przy okazji upieczono smaczne kiełbaski.
   Na zakończenie dzieci odbyły przejażdżkę bryczką po okolicy oraz zwiedziły Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Myśliwsko-Rybackiej, gdzie mogły zobaczyć spreparowane zwierzęta z całego świata. Umieszczone one były w swoim naturalnym środowisku: w górach, lasach czy afrykańskiej sawannie.
   Wszyscy, zadowoleni oraz pełni wrażeń po wycieczce, wrócili do domu.
Krystyna Rewaj, Wiesława Półtorak
fot. Krystyna Rewaj i Wiesława Półtorak
 
STOPKA