SP1 Aktualności Akcja „Posadź drzewko z Kronopolem” niedziela, 26 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11020132

-------------------------------------

 BHP


Akcja „Posadź drzewko z Kronopolem”

   W piątek, 25.10.2013 r., klasy Va i VIa ze Szkoły Podstawowej nr 1 wyruszyły w kierunku działek mieszczących się za osiedlem Muzyków w Żarach, aby wziąć udział we wspólnej akcji Urzędu Miasta i Kronopolu „Posadź drzewko z Kronopolem”. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i energią przystąpili do realizacji niełatwego zadania. Należało posadzić prawie 500 drzew i krzewów. Teren położony między torami a obwodnicą miasta był niezagospodarowany, w przyszłości, gdy sadzonki nieco urosną, stanie się miejscem spacerów mieszkańców osiedla, zieloną przystanią, na którą będzie można skierować wzrok. Drzewa i krzewy z pewnością pozytywnie wpłyną na ich samopoczucie, ochronią także przed hałasem z pobliskiej drogi, dostarczą sporej dawki świeżego powietrza.

   Pracownicy Urzędu Miasta i Kronopolu, sportowcy oraz uczniowie bardzo szybko uporali się z zadaniem. Po krótkim powitaniu, udzielono zebranym instrukcji dotyczącej samego procesu sadzenia. Utworzono kilkuosobowe zespoły i ruszono do ciężkiej pracy. Towarzyszyły jej przyjazne rozmowy dorosłych z dziećmi, wymiana myśli i uśmiechy.

   Po trudach sadzenia krzewów i drzew każdy mógł pokrzepić siły zjadając jabłka, pyszne hot-dogi czy pijąc ciepłą herbatę z cytryną. Nie zabrakło też konkursów: na przeciąganie liny oraz skoków w workach. Zabawy było co nie miara, uczniowie nawet nie myśleli o tym, że zaprawione śmiechem i radością zabawy mogłyby dobiec końca. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe książeczki o lasach oraz inne drobiazgi. Szkoda, że trzeba czekać aż rok, by ponownie wziąć udział z w tej szlachetnej akcji.
Piotr Pałac

        FOTORELACJA
fot. Piotr Pałac
 
STOPKA