SP1 Aktualności Zebranie z rodzicami na temat „Agresja wśród dzieci” niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10998365

-------------------------------------

 BHP
Zebranie z rodzicami na temat „Agresja wśród dzieci”

   Dnia 22.10.2013 r. odbyły się warsztaty z rodzicami połączone z prezentacją multimedialną na temat agresji wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Ich celem było ukazanie zjawiska agresji, wspólne zastanowienie się nad odpowiednim reagowaniem na zło i radzeniem sobie w sytuacjach, gdy dziecko jest niegrzeczne, lekceważy innych, a często zachowuje się agresywnie w stosunku do rówieśników, nauczycieli lub rodziców.
   Na zebraniu omówiono definicję agresji, formy zachowań agresywnych oraz przyczyny tychże zachowań. Wskazano, jak pomóc własnym dzieciom w pokonywaniu agresji, jak zapobiegać powstawaniu i utrwalaniu negatywnych zachowań podopiecznych. Przedstawiony został również psychologiczny portret agresora i ofiary. Zajęcia miały także na celu uzmysłowienie rodzicom, że problem agresji występuje już wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym, i że należy z nim umieć sobie poradzić.
   Rodzice uzmysłowili sobie, że najskuteczniejszą metodą ograniczenia agresji jest profilaktyka, tłumaczenie, wyjaśnianie, perswazja, że istotna w tym wszystkim jest również współpraca rodziców z nauczycielami.
   Bardzo dziękuję rodzicom za aktywny udział w zebraniu.
Wychowawca 3d
Monika Majerska
fot. Monika Majerska
 
STOPKA