SP1 Aktualności Przybory nietypowe prosta forma w osiąganiu aktywności fizycznej środa, 22 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11009480

-------------------------------------

 BHP


Przybory nietypowe prosta forma w osiąganiu aktywności fizycznej

Cykl I – Elementy ćwiczeń z książką.

Cykl II – Pracujemy z balonami.

Cykl III – Realizujemy ćwiczenia z własną odzieżą.

Cykl IV – Ćwiczymy z kulką papieru.


KSIĄZKA JAKO WALOR WYKORZYSTANIA PRZYBORU NIETYPOWEGO W WYCHOWANIU FIZYCZNYM

   Uczeń kojarzy sobie ćwiczenia podczas lekcji wychowania fizycznego z piłką, woreczkiem, materacem, nie zdając sobie sprawy, jak atrakcyjne mogą być zajęcia z przedmiotem, z którym spotyka się na co dzień. Ile radości i nowych wrażeń może dostarczyć zabawa z książką. Spróbujcie, czekamy na Was.

   Ćwiczymy z BALONAMI, to dopiero jest frajda i zabawa. Dzięki ćwiczeniom z nietypowymi przyborami ćwiczymy intensywniej, dłużej utrzymujemy koncentrację uwagi, wzmacniamy różne grupy mięśniowe oraz doskonalimy cechy motoryczne.

   Zauważcie, że lekcje są atrakcyjniejsze, ponieważ widać u uczniów większe zaangażowanie w czasie ich trwania.

   Sami spróbujcie! Pozdrawiamy!

   Ciekawe są też zajęcia z użyciem ODZIEŻY dzieci, polegające na ćwiczeniu umiejętności szybkiego jej wkładania lub zdejmowania. Podczas tych czynności uczeń ćwiczy cały swój organizm, doskonali szybkość ubierania się i rozbierania, zręczność, zwinność oraz czynności manualne.

   Ćwiczenia z KULKĄ PAPIEROWĄ to najprostszy przyrząd do zdobycia aktywności fizycznej. Należy stworzyć uczniom takie warunki, które w prosty sposób pozwolą zrelaksować się, odprężyć nerwowo, psychicznie, ożywić układ wegetatywny oraz zmysły – oczy i uszy, pobudzić układy oddechowy i krążenia, a przede wszystkim skorygować postawę ciała. Dlatego zwykły papier zwinięty w kulkę jest idealnym nietypowym przyrządem zastosowanym podczas lekcji wychowania fizycznego.

   Poćwiczcie razem z nami i wykorzystajcie różne przedmioty do ćwiczeń.
Pozdrawiam
Koordynator projektu
Elżbieta Jusińska
fot. Elżbieta Jusińska
 
STOPKA