SP1 Aktualności Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999092

-------------------------------------

 BHP
Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego

   Dnia 11 października 2013 roku uczniowie kl. IV c uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach. Celem wycieczki było ukazanie roli muzeum w przekazywaniu wiedzy historycznej.
   W czasie jego zwiedzania uczniowie zapoznali się z historia miasta, regionu. Dowiedzieli się, że na przełomie XIX i XX wieku w okolicach Żar na Łużycach znajdowała się kopalnia węgla brunatnego. Obejrzeli eksponaty pochodzące z okolic Żar sprzed wieków. Podczas omawiania eksponatów z ciekawością wysłuchali legend z nimi związanymi.
   Ogromne zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła makieta miasta z okresu średniowieczna (1260 roku) oraz porcelana żarska wyróżniająca się ciekawym wzornictwem i niezwykłą lekkością. W trakcie wycieczki uczniowie wykazali zainteresowanie przeszłością miasta i regionu, o czym świadczyło wiele pytań zadawanych kustoszowi muzeum.

  Wycieczki to jedna z ciekawszych form przekazywania wiedzy historycznej. Poprzez bezpośredni kontakt z historią uczniowie lepiej zapamiętują jej treść, rozwijają sprawność umysłową i zainteresowanie historią miasta oraz regionu.
Honorata Kryszewska
Bożena Masłowska
fot. Honorata Kryszewska i Bożena Masłowska
 
STOPKA